מיינע זכרונות פון קאסא גראנדא אריזאנע

געשמאקע ארטיקלען און באשרייבונגען

די אחראים: יאנאש,אחראי,געלעגער

אוועטאר
תרמב
שר שמונת אלפים
תגובות: 8390
זיך איינגעשריבן אום: זונטאג אפריל 07, 2019 3:21 pm

Re: מיינע זכרונות פון קאסא גראנדא אריזאנע

• ציטיר
  • צו לייגן א דאנק דארפט איר זיין אריינגעלאגט

תגובה דורך תרמב »

לאחר כמה דקות בא אלי אחד מהמשטרה ושאל אותי אם אני מהרעזערוועישאן?

מה?

אמר לי שאני עומד פה בשטח של הרעזערוועישאן של האינדיאנים והוא רוצה לידע אם אני שייך לקהילה שלהם, הבנתי שיש להם חוקים נפרדים, אפשר אצלם מותר לכתחילה לנגוש ברכבים, מי יודע?

אחר כך צעד אלי איש משטרה אחד, איש גבוה ורזה, לקח ממנו הדרייווערס לייסענס והאיי די של אשתי, היה לו שמייכל ואמר לי טענקס פאר ביאינג א "מענטש"! (אמר לי המילה היחידי שהוא יודע באידיש…) ושאל אותי אם אני כבר בדקתי את היוחס שלי על ידי בדיקת DNA? אמרתי לו שלא, אבל אני יודע את היוחס שלי, לא ידעתי מה יעבוד עליו, זה שאני נכד הבעל שם הקדוש או של הה"ק מליזענסק.... הוא סיפר לי שהוא בדק את דמו וראה שיש לו ששים ושלשה אחוז דם יהודי, אמרתי לו אה! זה יפה! אנחנו קרובים! והוסיף ואמר לי שהוא נתחנך בחינוך קתולי אבל לא יודע הרבה, והוא מעניין בתרבותיים אחרים, והוא עוד רוצה לבקר בישראל יום אחד, והוא מאזין לבן שפירא, כנראה שיש הרבה זרמים ביהדות אמר לי כשהבין שאני ובן שפירא לא נראים שווים, אשתי החמיא לו אתה בחרת להאזין לאיש הנכון! כאילו אשתי מבינה בזה...
קהילת יקנה''ז
שר האלף
תגובות: 1260
זיך איינגעשריבן אום: מאנטאג מאי 25, 2020 11:36 am

• ציטיר

תגובה דורך קהילת יקנה''ז »

נא?
נאך איינמאל די ציסט מיר אן זאג איך אויס די רבי...

"שיקט אריין" אלטע בילדער פון קרית יואל צו :
[email protected]

און מיר וועלן עס ארויפשטעלן אויפן וועלטל!
אוועטאר
יקוש פייוויש
שר ששת אלפים
תגובות: 6651
זיך איינגעשריבן אום: פרייטאג יולי 16, 2021 12:34 pm

• ציטיר

תגובה דורך יקוש פייוויש »

@תרמב פארסט גוט!, היינט האבן זיי שוין אין סטאק פון uht מילך פון גאלדען פלאו אין סטאק
אוועטאר
תרמב
שר שמונת אלפים

• ציטיר

תגובה דורך תרמב »

יקוש פייוויש האט געשריבן:@תרמב פארסט גוט!, היינט האבן זיי שוין אין סטאק פון uht מילך פון גאלדען פלאו אין סטאק

אה שכח! איך וועל וויסן פאר נעקסט טיים.
אוועטאר
תרמב
שר שמונת אלפים

• ציטיר

תגובה דורך תרמב »

ההוא מהמשטרה הלך לצלם את המסמכים ובא להחזיר אותם לי, באמצע בא אמבולנס וגם כבאי אש, לא יודע למה, ונטלו את שני אנשים הנפגעים לבית חולים, אני חזרתי לרכב להמתין לקבל את דו"ח המשטרה, לאחר זמן מה הגיע איש אחר של המשטרה עם משקפי חמה על פניו, הוא כבר נראה יותר רציני, ונטל ממנו את שטר השכירות של הרכב ואחר עשר דקות חזר אלי עם צעטל שהיה בו הפרטים של הרכבים, לא היה כתוב בה פרטי האינשורענס של השני, היות שהוא היה בבית חולים וגם לא היה כתב בו פרטי העקסידענט שכבר חזרתי בראשי כמה פעמים מה לומר.

הוא שאל אותי הפרטים וכתב אותם בפנקסו ואמר לי שאני גוד טו גאו, התקשרתי לאמעקס קבלתי קלעים נומבער, ועזבתי את המקום, וראיתי בעת שהתחלתי לנסוע במראה שמשאית הגיע לקחת הטוסטוס, בדרך צלצלת לאבי ואשתי לאביה לספר שהכול עבר כבר ואנחנו בסדר גמור ב"ה.

הגענו להאול אין דע ראק, הר באמצע העיר חניתי בסמוך, טפסנו על פסגת ההר, ההר לא גבוה כל כך, יש נקב בהר לכן נקראת "האול אין דע ראק", טיילנו שמה, צילמנו את עצמנו והסביבות היופי, יש שם נוף נהדר, רואים הרבה עצי תמרים כמו בכל אריזונה, לאחר שעה קלה הלכנו חזרה, לאחר כמה דקות מתישים של חיפוש אחר הרכב מצאנו אותו, היה חם מאוד, והיה לנו מעט מים שעוד כמעט יגמר, נסענו לפרייס, מכולת גדול, קנינו ארגז של בקבוקי מים, מאיאנעיז, ואבוקדו.

בדרך שמעתי קול מוזר מהרכב, חשבתי שאפשר באמצע הדרך הרכב ילך למיתה ואני יכנס לפלונטר גדול באמצע מדינת אריזונה בלי חברים בשכנות, החלטתי לילך להחזיר הרכב לפאקס קאר רענטאל, הוחלפתי את הרכב לאחרת, לאחר שמילאתי הטפסים קבלתי רכב חדשה, בחסדי השם נשאר להם עוד עס יו ווי אחד מחברת מיטסובישי, זה לא היה של אותו סוג של קודמו בתפקיד, היה בדרגה נמוכה, אבל זה מה שיש, קבלתי עוד הפעם טנק דלק מלא, (הרווחתי חצי טנק בחנם) אבל אבדתי את המאיאנעיז ואבוקדו בעת שעברתי את החפצים מרכב לרכב, ה' ימלא חסרוני....
אוועטאר
תרמב
שר שמונת אלפים

• ציטיר

תגובה דורך תרמב »

די בארג האול אין דע ראק, מערקט דעם לעכל אויבן.
אטעטשמענטס
KIMG2051_adobespark.jpg
KIMG2051_adobespark.jpg (98.57 KiB) געזען 1500 מאל
אוועטאר
תרמב
שר שמונת אלפים

• ציטיר

תגובה דורך תרמב »

די וויו וואס מ'זעהט ארויס פונעם לאך
אטעטשמענטס
Screenshot 2021-11-21 022007kj_adobespark (1).png
Screenshot 2021-11-21 022007kj_adobespark (1).png (658.97 KiB) געזען 1500 מאל
צולייגער
שר שלשת אלפים
תגובות: 3772
זיך איינגעשריבן אום: מיטוואך אוגוסט 04, 2010 11:08 am
לאקאציע: איבערגעלייגט

• ציטיר

תגובה דורך צולייגער »

יופי יופי. שקויעך
געשטימט פאר ראשעק הול
פרייליכען
שר חמש מאות
תגובות: 545
זיך איינגעשריבן אום: דאנערשטאג מאי 04, 2017 4:55 pm

• ציטיר

תגובה דורך פרייליכען »

האם מותר לקנות מאינעז של העלמאנ'ס?
לא מסתבר שיש בהחנות הגדול שם מאינעז של גפן, אז מן הסתם קנית של החברות הגדולות
אוועטאר
תרמב
שר שמונת אלפים

• ציטיר

תגובה דורך תרמב »

פרייליכען האט געשריבן:האם מותר לקנות מאינעז של העלמאנ'ס?

כן הבנת טוב מאוד, היה בהשגחה של אחד מהחברות הגדולות, אדער העלמאנס אדער היינז.
פרייליכען
שר חמש מאות
תגובות: 545
זיך איינגעשריבן אום: דאנערשטאג מאי 04, 2017 4:55 pm

• ציטיר

תגובה דורך פרייליכען »

תרמב האט געשריבן:

פעם בררתי אצל אחד מן הבעלי מכשירים, ואמר לי שאי אפשר, רק שמן זית זך מותר
אוועטאר
תרמב
שר שמונת אלפים

• ציטיר

תגובה דורך תרמב »

פרייליכען האט געשריבן:
תרמב האט געשריבן:

איך האב געפרעגט אין גראסערי אויב ער האט מעינעיז, האט ער מיר געזאגט אז מעינעיז קויפט מען אין די גרויסע געשעפטן, האב איך געטון כמנהג המקום....
מחנך
שר חמש מאות
תגובות: 579
זיך איינגעשריבן אום: דינסטאג מאי 03, 2016 10:49 am

• ציטיר

תגובה דורך מחנך »

תרמב האט געשריבן:

אז ברוך המקום שהציל אותך מלבלוע מיונייז מפוקפק, איזה סייעתא דשמיא שהשארת אותו ברכב הדפוק..
מי חכם
שר ששת אלפים
תגובות: 6329
זיך איינגעשריבן אום: זונטאג מארטש 13, 2011 2:02 pm

• ציטיר

תגובה דורך מי חכם »

פרייליכען האט געשריבן:
תרמב האט געשריבן:

מה זאת אומרת? הרי כתב שהיה בהשגחה.
מִ֚י כְּהֶ֣חָכָ֔ם וּמִ֥י יוֹדֵ֖עַ פֵּ֣שֶׁר דָּבָ֑ר חָכְמַ֤ת אָדָם֙ תָּאִ֣יר פָּנָ֔יו וְעֹ֥ז פָּנָ֖יו יְשֻׁנֶּֽא׃
אוועטאר
תרמב
שר שמונת אלפים

• ציטיר

תגובה דורך תרמב »

משם נסעתי לתוך העיר פינעקס לעבר הרעסטורנט קיטשען 18, השייך לבית חב"ד המקומי, היה דרך של כחצי שעה, הגעתי לבניין מהודר חד קומתי שיש שם מלבד הרעסטורנט גם זשודעיקא סטאר, ובית מדרש וישיבה, של חב"ד. אשתי הלכה להרעסטוראנט, ואני הלכתי לבית מדרש לחטוף מנחה, הבעיה היה שהם התפללו מעריב ואני מנחה, אבל למי איכפת, עכ"פ התפללתי עם מניין!

הבית מדרש חדר קטן הוא, היה שם כמה קשישים, לאחד מהם היה מנהג שלא ראיתי מעולם, שצעק לפני כל חלק מהתפילה הפעיזש נומבער, עליינא! וואן ניינטין! קאדיש יאטאם! וואן טווענטי! יתגאדעיל ויתקאדעיש וכו', הבעל תפילה אברך מחונן מבית חב"ד, זימר בקול עם הציבור אחר עלינו אל תירא מפחד פתאום וכו', ואני מיהרתי להרעסטוראנט לאכול לא להנאות גופי.

פ...... הזהיר אותי לא לקנות הרבה, היות שהם נותנים במידה גדושה, וכן הווה, היה לי חידוש גדול, לא חשבתי שיהיה מאכלים כל כך טובים וברחבות כל כך, הרעסטוראנט הוא בדרך הרסטוראנטים היקרים אבל המחירים הם כמעט פחות ממה שמשלמים בדעלי'ס בבורו פרק.
לעצט פארראכטן דורך תרמב אום דינסטאג יאנואר 11, 2022 12:27 am, פארראכטן געווארן 1 מאל.
אוועטאר
תרמב
שר שמונת אלפים

• ציטיר

תגובה דורך תרמב »

בילדער פון די בית חב"ד אין פינעקס
אטעטשמענטס
20211011_180451.jpg
20211011_180451.jpg (600.86 KiB) געזען 1243 מאל
20211011_180444.jpg
20211011_180444.jpg (573.55 KiB) געזען 1243 מאל
Gevald Geshrigen
שר ארבעת האלפים
תגובות: 4040
זיך איינגעשריבן אום: דאנערשטאג דעצעמבער 29, 2011 10:41 pm

• ציטיר

תגובה דורך Gevald Geshrigen »

תרמב האט געשריבן:משם נסעתי לתוך העיר פינעקס לעבר הרעסטורנט קיטשען 18, השייך לבית חב"ד המקומי, היה דרך של כחצי שעה, הגעתי לבניין מהודר חד קומתי שיש שם מלבד הרעסטורנט גם זשודעיקא סטאר, ובית מדרש וישיבה, של חב"ד. אשתי הלכה להרעסטוראנט, ואני הלכתי לבית מדרש לחטוף מנחה, הבעיה היה שהם התפללו מעריב ואני מנחה, אבל למי איכפת, עכ"פ התפללתי עם מניין!

הבית מדרש חדר קטן הוא, היה שם כמה קשישים, לאחד מהם היה מנהג שלא ראיתי מעולם, שצעק לפני כל חלק מהתפילה הפעיזש נומבער, עליינא! וואן ניינטין! קאדיש יאטאם! וואן טווענטי! יתגאדעיל ויתקאדעיש וכו', הבעל תפילה אברך מחונן מבית חב"ד, זימר בקול עם הציבור אחר עלינו אל תירא מפחד פתאום וכו', ואני מיהרתי להרעסטוראנט לאכול לא להנאות גופי.

פ.... הזהיר אותי לא לקנות הרבה, היות שהם נותנים במידה גדושה, וכן הווה, היה לי חידוש גדול, לא חשבתי שיהיה מאכלים כל כך טובים וברחבות כל כך, הרעסטוראנט הוא בדרך הרסטוראנטים היקרים אבל המחירים הם כמעט פחות ממה שמשלמים בדעלי'ס בבורו פרק.

אני שמעתי המנהג הזה בשינוי מעט
Mourners Kaddish
לעצט פארראכטן דורך Gevald Geshrigen אום דאנערשטאג יאנואר 13, 2022 7:53 pm, פארראכטן געווארן 1 מאל.
אוועטאר
תרמב
שר שמונת אלפים

• ציטיר

תגובה דורך תרמב »

Gevald Geshrigen האט געשריבן:
תרמב האט געשריבן:משם נסעתי לתוך העיר פינעקס לעבר הרעסטורנט קיטשען 18, השייך לבית חב"ד המקומי, היה דרך של כחצי שעה, הגעתי לבניין מהודר חד קומתי שיש שם מלבד הרעסטורנט גם זשודעיקא סטאר, ובית מדרש וישיבה, של חב"ד. אשתי הלכה להרעסטוראנט, ואני הלכתי לבית מדרש לחטוף מנחה, הבעיה היה שהם התפללו מעריב ואני מנחה, אבל למי איכפת, עכ"פ התפללתי עם מניין!

פ...... הזהיר אותי לא לקנות הרבה, היות שהם נותנים במידה גדושה, וכן הווה, היה לי חידוש גדול, לא חשבתי שיהיה מאכלים כל כך טובים וברחבות כל כך, הרעסטוראנט הוא בדרך הרסטוראנטים היקרים אבל המחירים הם כמעט פחות ממה שמשלמים בדעלי'ס בבורו פרק.

אני שמעתי המנהג הזה בשינוי מעט
Mourners Kaddish

ביזט געווען אין א מאדערנע שוהל מסתם, ביינונז אין פינעקס האט מען געזאגט קאדיש יאטאם.....!
אוועטאר
תרמב
שר שמונת אלפים

• ציטיר

תגובה דורך תרמב »

אכלנו וסעדנו את נפשינו, אפילו ארזנו את השיריים שיהיה למחר, ונסענו משם הביתה לאכסנייה שלנו בקאסה גרנדה על רחוב ע' רעסין, קפצתי לבריכה הקרה. נסעתי להתפלל ערבית בבית מדרש, היה מניין ב"ה, כמה אורחים ותושבים, אשתי חיכתה ברכב.

נסעתי הביתה הייתי מותש לגמרי, התוכנית היה שביום ג' ייסעו לגרענד קעניאן, שהוא מקום נפלא מאוד אבל הוא דרך ארבע לחמש שעות, למעשה החלטנו שאינו כדאי שיעשו את זה למחרת, והחלטנו לקחת היום המחרת ברוגע בלי לחץ כלל וכלל והלכנו לישן.

קמנו בבוקר, המטה כמדי כל יום, זרק אותי החוצה בזמן מוקדם מאוד, סביב השעה שבע, משום כמה סיבות, האחת שנפלה עלינו עייפות בשעה מוקדם בלילה היות שהשעון באריזונה מוקדם משלנו בג' והשני היות שמעת שנעשה חושך בחוץ לא היה לנו מה לעשות, במילה היינו עייף, וגם המטות לא היה כמו שאנו רגילים בבית וזה לא הניח לנו לישן כמו בבית.

נסעתי לבית מדרש התפללתי עם מניין דוחק, בסוף התפילה צרפו ילד עם חומש ביד כדי לומר קדיש, אחד מהיהודים התושבים צירף את הפלאפון שלי על הגרופ שלהם, איפה שהם מודיעים זמני התפילות וכשמחפשים צענטער (או זיבעטער גם).

הגעתי הביתה, הלכתי לשחות, היה טעים מאוד, דערפרישנד לכל העצמות, לאחר הטבילה והמקלחת ישבנו לאכול במצב מרומם תחת השמש, לאחר האכילה בהתייעצות עם פ..... ישבנו לרכב לנסוע לסאבינאו קעניאן, בדרך עצרנו לכמה דקות בוואלגרינס המקומי לקנות קאר טשארזשער, הגענו לאחר דרך של שעה וחצי לסאבינאו, מקום יופי מאוד, עם נופים מרהיבים.
אוועטאר
תרמב
שר שמונת אלפים

• ציטיר

תגובה דורך תרמב »

די עסן פון קיטשען 18
אטעטשמענטס
KIMG2053.JPG
KIMG2053.JPG (711.99 KiB) געזען 1135 מאל
אוועטאר
תרמב
שר שמונת אלפים

• ציטיר

תגובה דורך תרמב »

שלמתי על החניה וקנינו טיקעטס לנסוע על הטראלי של סאבינאו, הטראלי הוא שני אוטובוסים פתוחים ומחוברים, נתנו לי עיר פלאגס, חברנו אותו אל המושב והתחלנו לנסוע למעלה על ההר, בדרך שמענו באוזניות כמה פרטים אודות ההרים והסביבה, איזה חיות יש פה, ואיזה עצים ואילנות, יש הרבה קקטוסים אשר אריזונה מלא בהם, הזהירו שלא יגע בהם היות שסכנה גדולה לקבל הרבה שטעכעס מהם, עד כדי כך שאפשר שיצריכו לילך לעמערזשענסי רום, דברו אודות האקלים (קלימאט) ומה שעובדים שהכול יהיה מסודר, סיפר לנו היאך ההרים נרקמו, עוד עשרים ושתיים שנים לאחור היה פיצוץ גדול, וכדומה, השטותים שלהם, עכ"פ, הנהג היה איש מתוק שדיבר עם הציבור, ואמר הרבה ווערטלעך שאני לא זוכר, חבל.

בדרך היה הרבה תחנות איפה שהיה אפשר לעצור לטייל, אחד סיפר לנו שהוא תכנן לילך קמפינג לכמה ימים פה, בתחנה האחרונה עצרו האוטובוס וכולם יצאו, צילמנו את עצמינו מכמה זוויות בסיוע של אחד משם, לאחר כמה דקות נסעו חזרה באותו מסלול שבאו.

בדרך שמעתי כמה אנשים שוחחים, אחד סיפר שסבתא שלו לא לוקח תמונות במקומות אלו, היות שהתמונות משקרות, אני חושב שיש לה נקודה, היות שכשרואים את ההרים על התמונות אי אפשר להבין עומק הנשימה שיש כשרואים אותם בחוש, כשרואים את עוצם ההרים הגבוהים, שחוטף את האדם לידי התפעלות עצומה אשר הנפש שואג מה רבו מעשיך השם!

בתחנה השלישי יצאנו והלכנו רגלי שאר הדרך, היה טיול יפה, הבטנו על ההרים, על האילנות, דרסתי על סאברע שלא נתבשל, לראות מה יש בתוכו, הלכנו לאט וגם מהר, השמש התחיל לנטות, והגענו לרכב שמח.
אוועטאר
תרמב
שר שמונת אלפים

• ציטיר

תגובה דורך תרמב »

א בליק ארויס פונעם טראלי
אטעטשמענטס
אריזונה סאבינאו_adobespark.png
אריזונה סאבינאו_adobespark.png (616.46 KiB) געזען 1054 מאל
אוועטאר
תרמב
שר שמונת אלפים

• ציטיר

תגובה דורך תרמב »

א תמונה משקרות
אטעטשמענטס
סאבינאו_adobespark.png
סאבינאו_adobespark.png (461.89 KiB) געזען 1053 מאל
אוועטאר
תרמב
שר שמונת אלפים

• ציטיר

תגובה דורך תרמב »

א סאברע געוויקס
אטעטשמענטס
סאברע_adobespark (2).png
סאברע_adobespark (2).png (673.3 KiB) געזען 1053 מאל
אוועטאר
זעקסער
שר מאה
תגובות: 156
זיך איינגעשריבן אום: פרייטאג יולי 07, 2017 1:15 am

• ציטיר

תגובה דורך זעקסער »

יוא בוסטו גוט!
איך בין געווען אין יענע געגנטער פאראיאר און אויסטערליש הנאה געהאט, אבער יעצט ליינענדיג דיין שרייבונגען מיט דיעם שמאלציגע לשהק שפראך, האט דאס א פרישע טעם, קיעפ אן!!
שרייב תגובה

צוריק צו “היימישע קרעטשמע”