חלום: אומבאקאנטער נפטר בעט מ'זאל קומען לקברו

באריכטן און אנאליזן

די אחראים: אחראי, געלעגער

אוועטאר
להודות ולהלל
שר חמש מאות
תגובות: 977
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג אוגוסט 15, 2016 7:35 am

חלום: אומבאקאנטער נפטר בעט מ'זאל קומען לקברו

תגובהדורך להודות ולהלל » דינסטאג יולי 02, 2019 12:03 pm

סיפור מצמרר: נפטר אלמוני מגרמניה התגלה בחלום ל'משגיח כשרות' וביקש ממנו שיגיע לבקר

קרדיט: הרב א. חפץ - (מוסף 'שבת קודש' – יתד נאמן קורח)

הרב אליעזר ליפא זריל הוא משגיח כשרות מטעם העדה החרדית. במסגרת תפקידו הוא פוקד מקומות שונים ברחבי העולם, ובתקופה זו שוהה הוא באזור שטרסבורג שבגרמניה. נקודות הציון חשובה, שכן יש המחליפים בין שטרסבורג של צרפת לזו של גרמניה, בעוד שבצרפת שטרסבורג היא עיר גדולה, מקבילתה שבגרמניה הינה מחוז מקומי.

בשיחה טלפונית שאנו מקיימים עמו השבוע ממקום מושבו, הוא נשמע נסער ונרגש. איננו מכבירים בשאלות, והסיפור קולח מפיו, מרתק, מפעים ומעודד, עדות מכלי ראשון:

"אנו יוצאים מארץ ישראל כקבוצות משגיחים, ומתפזרים בזוגות, למפעלים ברחבי גרמניה להשגיח על כשרותם של מוצרים שונים. בכל ימות השבוע אנחנו רחוקים מקשר פיזי ליהודים בכלל, וליהודים שומרי תורה בפרט. אנו מצטיידים במזון אישי כשר ואוכלים מעט ממה שיש פרות וירקות פה ושם, וברוך ה' מתמסרים לנושא הכשרות, לפי הנדרש לטובת עם ישראל שמצפה לכשרות מהודרת. בשבתות, מתקבצים כל חברי הקבוצה מכל האיזורים בצוותא לעיירה אחת, שם יש לנו בית כנסת וחדר אוכל, ושובתים את השבת בצוותא מרומם, לומדים ומתפללים יחד.

אני כעת נמצא כאמור בשטרסבורג הגרמנית יחד עם שותפי לצוות ההשגחה, במקום קטן, כעין כפר – אולי נכון יותר לקרוא לזה חווה גרמנית, בשם ניווסונד, שבמחוז שטרסבורג. יש בגרמניה כפרים כאליו לרוב, ולצדם גם מפעילים שונים, כאשר אנו בתפקידנו משגיחים על פיתוח מוצרים המיועדים למזון חלבי".

מראה מקום ובקשה בחלום

חודש וחצי לפני כן, מתעורר שותפו של הרב זריל משנת הלילה, ואומר לרב זריל בבהלה קמעא: "שמע נא החלום אשר חלמתי, ובחלומי, נשמה באה אליי ואומרת לי, כי לא רחוק מכאן נמצא הקבר שלה, והיא רוצה מאד שאומר פרקי תהילים על קברה, בי' באייר, יום היארצייט שלה".

בעל החלום [ בן למשפחה מאד מיוחסת, וצאצא ישיר לאחד מגדולי ישראל שהרעיש את העולם כולו בתורתו וספריו], נראה סהרורי ומוטרד, כשלדבריו, הוא חש שזה 'יותר מסתם חלום'. הוא הוסיף ופירט את אשר נראה לו בחלום: "הנשמה לקחה אותי בחלום, והעבירה אותי את פסי הרכבת שנמצאים כאן בסמוך ,(מרחק 2 דקות נסיעה מהאכסניה), ואף הצביעה לי על בית גדול, כשהיא טוענת שהקבר נמצא מאחורי הבניין. מיד לאחר מכן אני רואה את הקבר בחלומי, כאשר על המצבה מופיע תבליט של כד, והשם המופיע עליה – אליעזר". השותף הנ"ל גם קלט באיחור קל את תאריך החלום – ח' באייר, והוא נזעק: "רגע, י' באייר, זה בעוד יומיים!"

"כמובן", ממשיך הרב זריל את עדותו, "שביום המדובר, י' באייר, יצאנו ברכבנו למקום המתואר בחלום, כש'אמצעי הניווט' היחיד שיש בידינו הוא התיאור מפי הנשמה בחלום… הגענו לפסי הרכבת, והנה, לאחר נסיעה איטית וקצרה, מזדעק שותפי בקולו: הנה הבניין! זהו הבניין שראיתי בחלום!

"עצרנו אפוא מיד את הרכב, והתקרבנו לבניין. הוא נראה ישן ועזוב, עשה רשום שעומד כך כמה עשרות שנים אם לא יותר. התחלנו לתור את סביבותיו, עד שהגענו אל אחוריו, שם גילינו חורשת עצים ושיחים, ובמרכזה שביל קטן".

שער ומגן דוד, מצבה וכד

השניים, שמבינים כבר כי יש דברים בגו, ממשיכים בדרכם, נרגשים ותוהים. לקראת סוף השביל, נראות כמה מצבות עומדות, אלא שהן חסרות זיהוי. ויתכן כי מדובר בכלל בקברי גויים. מספר צעדים קדימה, ונשימתם נעתקת לא בפעם הראשונה ולא האחרונה היום הזה:

"אנו מגלים שער מעץ, סגור, עליו חרוט ציור מגן דוד! קברי יהודים! אנו דוחפים את השער שמתברר שאינו נעול, ונכנסים לשטח התחום מעבר לו. שם נגלה מולנו שטח של כחמישה עשר מטר רבוע, ירוק כולו. במרכזו של השטח מתנוססת גבעה, כשני מטרים רוחבה, וסביב לה כעשרים מצבות. התחלנו אפוא לחפש ולאתר את הנשמה 'שלנו'. עברנו קבר אחרי קבר: פ"נ יהודה, פ"נ יענטא וכן הלאה, כולם שמות יהודיים מסביבות השנים תרפ"ז –תרפ"ח. "לפתע קורא לי שותפי בהתרגשות: הנה המצבה ועליה הכד!

"התיאור מפי הנשמה התברר כמדויק עד לפרט האחרון. הנה כי כן, אנו עומדים ניצבים מול מצבה, עליה חרוט הכד – בדיוק כפי שנראה בחלום!"

לשניים נדרשות כמה דקות להתאוששות. "לאחר שהתאוששנו", ממשיך הרב זריל כשההתרגשות נכרת בקולו, "אמרתי לו בוא ונלמד משניות, אך הוא סירב: לא, הבקשה הייתה להגיד כמה פרקי תהילים! אמרנו אפוא כמה פרקי תהילים בהתעוררות ובהתרגשות עצומה".

גם כעת, בשיחה עמנו חודש וחצי אחרי המקרה המדהים הזה, הרב זריל טרם מוצא מרגוע לנפשו: "לפי הרישום שעל המצבה עולה, כי מדובר באדם שנפטר בשנת תקע"ו, כלומר לפני 203שנה. התובנה אליה הגעתי היא כמובן, ידועה לכולם אך כשנחשפים אליה מקרוב היא מדהימה שוב: מה כוחו של פרק תהלים וערכו, וכמה הוא חשוב עבור נשמה המתחננת ומשתוקקת, למעלה ממאתיים שנה מהסתלקותה, 'לקבל' עוד פרק אחד עבורה!"

רשכבה"ג מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א בהתיחסות לסיפור המעשה:
"כנראה יש לו שייכות לתיקון הנשמה"


בעל המעשה הרב אליעזר ליפא זריל שליט"א שנפשו לא ידעה מרגוע מהעובדה המופלאה, העלה את סיפור הדברים על הכתב, ושלח את המעשה בידי הגאון רבי אליהו מן שליט"א נאמן בית רשכבה"ג מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א, לקבל התיחסות ודעת תורה לענין.

מרן שליט"א עיין ממושכות בדף והשיבו, זה תוכן ותמצית דבריו והתיחסותו: אף שעברו כל כך הרבה שנים, אבל לפעמיים, עדיין הנשמה צריכה תיקון גם אחרי זמן רב כל כך. הרבה נשמות אינן צריכות כבר תיקון, אבל יש עוד נשמות הצריכות תיקון, אלא שיש חשבונות שמים נוספים, למי נותנים רשות שיוכל להשתדל לתקן את עצמו.
ולגבי חולם החלום, אף שמסתמא אינו מיוצאי חלציו של הנפטר, מכל מקום הודיעו לה לנשמה, שהאיש נמצא במקום זה (וזה כעין רוח הקודש), ונתנו לה יכולת לבקש ממנו בקשה שטוחה, לומר תהילים על קברו, ביום היארצייט. ובקשו זכות זו דוקא מאיש זה, שכנראה יש לו ולנשמתו שייכות לנפטר.
ועניין מה שביקש התהילים דוקא ולא משניות, זה שייך ליארצייט. וגם יש ענין במה שביקש לומר את התהילים ליד הקבר עצמו. ולגבי שנים הבאות, אין מוכרח שצריך לעשות דבר.


תעלומה ואין קורא לה
יש לכם קצה חוט לשער במי המדובר? השערה כלשהי מדוע הגיעה הנשמה דווקא לשותף שלכם?


"הסיפור כולו תעלומה אחת גדולה. אנחנו בתפקידנו בהשגחה של הבד"ץ חדשים יחסית. כשרות במפעל זה, לא הייתה בעבר. ביום היארצייט בשנה שעברה, לא הייתי כאן, אך שותפי כן היה כאן לראשונה בשנה שעברה. מדוע הנשמה לא באה אליו לפני שנה? ומדוע כעת כן הגיעה, ודווקא אליו? אין לנו מושג ואנחנו רחוקים מהבנת הדבר הזה, פרט לעובדה אחת שגם לעומקה טרם ירדנו, ששם הנפטר הוא כשלי – אליעזר ליפמן (ליפא). גופא דעובדא הכי הוה,

ואין לנו הבנה בנסתרות ובעולמות אלו".

כמובן, שהשניים ביקשו לברר ככל יכולתם מי הוא הנפטר האלמוני. לשם כך הם תיעדו את המצבה, ואת התמונה שלחו לרב בנימין המבורגר שליט"א מבני ברק, מומחה ובקי לענייני יהדות גרמניה ודברי ימיה.

הרב המבורגר בחן את המצבה, ולפי אבחנתו ע"פ נוסח המצבה, נראה כי לא מדובר ביהודי מפורסם יתר על המידה באותה התקופה, כך ששמו כנראה לא יימצא במאגרי הספרים ובתיעודים המופיעים כיום, מה שהופך את הסיכויים להתחקות אחריו כיום, לקלושים מאד.

עם זאת, ניתח הרב המבורגר את המצבה והנוסח המופיע עליה, כשהוא מסביר ומפרש את החקוק עליה – שורה אחר שורה:

וכה תעשה להמ לטרוב – צ"ל 'להם לטהרם', אלא שהסתת הגרמני לא הבין את פשר ציור האותיות העבריות שרשמו לו , וחקק את המלה 'לטרוב'.

ציור כד וקערה – מצוי מאוד על מצבות הלווים כסמל לכך שנוטלים את ידי הכהנים .

פ"נ איש אמונה הלך בתמים

בעל טוב – כפשוטו, לנוות ביתו.

ידו שלח לאב –יונים – המילה 'לאביונים' פוצלה לשתי שורות

עשה צדקות – כפשוטו.

ה"ה – ראשי תיבות לא מחייבים: כגון האיש החשוב, הרב החכם וכד', ר"ת אלו בד"כ נכתבים על מי שלא נתפרסם על שום מעשים או פעילות מיוחדת וכד'.

הישיש והנכבד כה"ר אליעזר ליפמן

כה"ר – ככל הנראה האות כ' התחלפה באות ב', וצ"ל 'בה"ר' – בן הרב.

יחיאל מיכל סג"ל – סגן לוויה, תואר ללווים, בתקופה זו לא בהכרח שם משפחה פורמלי.

ברידלאנד מעקל – פרידלאנד זו שבמדינת מעקלענבורג, מקום המוצא שלו או של אבותיו, אולי שם המשפחה הפורמלי.

הלך לעולמו ביו[ם] י' אייר ונקבר בי"ב אייר – באיחור של יומיים, לפי החוק הגרמני הנהוג באותו מקום.

תקע"ו לב"ק – צ"ל לפ"ק, היינו פרט קטן.

***

203 שנה אחרי פטירתו של "הישיש הנכבד כה"ר אליעזר ליפמן", וקבורתו בנתיב אשר לא ידעו איש, אי – שם, אחרי הבניין הסמוך לפסי הרכבת אשר במחוז שטרסבורג – באה נחמה פורתא לנשמתו, אחר שהיא עצמה התחננה וגילתה את מקומה, להעלותה ולצחצחה באור פני מלך חיים.

תם – אך ממש לא נשלם – סיפור של חלום, שהעיר, וממשיך לעורר, להאיר ולהעיר.
צוגעלייגטע
מצבה.JPG
מצבה.JPG (65.63 KiB) געזעהן 5090 מאל
להודות על העבר ולבקש על העתיד
מוֹדֶה אֲנִי לְפָנֶיךָ ה' אֱלֹקי וֵאלֹקי אֲבוֹתַי. עַל כָּל הַחֶסֶד אֲשֶׁר עָשִׂיתָ עִמָּדִי. וַאֲשֶׁר אַתָּה עָתִיד לַעֲשׂוֹת עִמִּי

eller
שר חמשת אלפים
תגובות: 5533
זיך איינגעשריבען אום: פרייטאג מארטש 25, 2016 11:41 am

תגובהדורך eller » דינסטאג יולי 02, 2019 2:23 pm

איינער קען עס ביטע איבער טייטשן אויף מאמע לשון ?
דאנקא שיינע
איך בין נישט קיין שרייבער . נאר א נייגעריגע ליינער. פרעגער. און קאמאנטירער...
---
לאמיר זיין א חלק פון די טויזענטער אידן וואס דאנקן די באשעפער יעדן טאג מיטן זאגן די תפילת תודה

שמו
שר שלשת אלפים
תגובות: 3197
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג אוקטובער 31, 2011 12:38 pm

תגובהדורך שמו » דינסטאג יולי 02, 2019 2:25 pm

א אינטרעסאנטע שיינע מעשה
כשמ"ו כן הוא

אסדר לסעודתא
שר ששת אלפים
תגובות: 6578
זיך איינגעשריבען אום: מיטוואך אפריל 25, 2018 11:08 pm

תגובהדורך אסדר לסעודתא » דינסטאג יולי 02, 2019 2:33 pm

eller האט געשריבן:איינער קען עס ביטע איבער טייטשן אויף מאמע לשון ?
דאנקא שיינע

וועט מסתמא זיין איבערגעטייטשט אין מאמענט פון נעקסטע וואך.
אסדר פאר ראש הקהל!!

דער איינציגסטער קאנדידאט וואס דרייט זיך אין אלע ווינקלען פון אייוועלט, און נעמט קיינמאל וואקאציע פון אייוועלט!!

אסדר לסעודתא
שר ששת אלפים
תגובות: 6578
זיך איינגעשריבען אום: מיטוואך אפריל 25, 2018 11:08 pm

תגובהדורך אסדר לסעודתא » דינסטאג יולי 02, 2019 2:33 pm

אדער וועט דרעזנער טרעפן א טרענסלעטאר
אסדר פאר ראש הקהל!!

דער איינציגסטער קאנדידאט וואס דרייט זיך אין אלע ווינקלען פון אייוועלט, און נעמט קיינמאל וואקאציע פון אייוועלט!!

יום זה מכובד
שר חמישים ומאתים
תגובות: 489
זיך איינגעשריבען אום: דינסטאג יוני 27, 2017 11:03 am
לאקאציע: ... והכבוד מוציאין את האדם מן העולם!

תגובהדורך יום זה מכובד » דינסטאג יולי 02, 2019 2:39 pm

די אותיות אויפן מציבה זעהן אויס זייער שיין, זיי האבן עס געפארבט?

אוועטאר
חוח בין השושנים
שר האלפיים
תגובות: 2316
זיך איינגעשריבען אום: זונטאג מאי 19, 2019 12:30 pm

תגובהדורך חוח בין השושנים » דינסטאג יולי 02, 2019 2:47 pm

/
לעצט פאראכטן דורך חוח בין השושנים אום דינסטאג יולי 09, 2019 11:53 am, פאראכטן געווארן 2 מאל סך הכל.
אויב האסטו אויף מיר פאראיבל, טענות, מענות, א ויצעקו צו מאכן, א שטאך צו געבן, א קשיא צו פרעגן, אדער -להבדיל- א גוט ווארט צו זאגן טו עס ביטע דא.

אוועטאר
חוח בין השושנים
שר האלפיים
תגובות: 2316
זיך איינגעשריבען אום: זונטאג מאי 19, 2019 12:30 pm

תגובהדורך חוח בין השושנים » דינסטאג יולי 02, 2019 2:48 pm

יום זה מכובד האט געשריבן:די אותיות אויפן מציבה זעהן אויס זייער שיין, זיי האבן עס געפארבט?

אויב יא, פארוואס האט מען נישט געפארבט די פיסל פונעם ת' פון 'צדקות'?...
אויב האסטו אויף מיר פאראיבל, טענות, מענות, א ויצעקו צו מאכן, א שטאך צו געבן, א קשיא צו פרעגן, אדער -להבדיל- א גוט ווארט צו זאגן טו עס ביטע דא.

יום זה מכובד
שר חמישים ומאתים
תגובות: 489
זיך איינגעשריבען אום: דינסטאג יוני 27, 2017 11:03 am
לאקאציע: ... והכבוד מוציאין את האדם מן העולם!

תגובהדורך יום זה מכובד » דינסטאג יולי 02, 2019 2:52 pm

דאס איז די פלאץ, אבער איך האב נישט געטראפן אין געגנט קיין באן שינעס.
https://www.google.com/maps/place/Agrar ... 4382?hl=iw

אוועטאר
מים חיים
שר חמש מאות
תגובות: 507
זיך איינגעשריבען אום: דאנארשטאג יולי 14, 2016 12:08 pm

תגובהדורך מים חיים » דינסטאג יולי 02, 2019 5:06 pm

יום זה מכובד האט געשריבן:דאס איז די פלאץ, אבער איך האב נישט געטראפן אין געגנט קיין באן שינעס.
https://www.google.com/maps/place/Agrar ... 4382?hl=iw

10 מינוט צו פארן
https://goo.gl/maps/5XtVZLZRuQei6MTu7

אוועטאר
farshlufen
שר עשרים אלפים
תגובות: 23975
זיך איינגעשריבען אום: פרייטאג נובעמבער 16, 2007 8:26 am
לאקאציע: אויף די פאליצעס אין ספרים שאנק

תגובהדורך farshlufen » דינסטאג יולי 02, 2019 5:51 pm

שוין געלייענט ערגעץ א צוריק.
זמירות יאמרו ותשבחות ישמיעו כי הוא לבדו בורא רפואות.

אוועטאר
יש מזל
שר חמישים ומאתים
תגובות: 463
זיך איינגעשריבען אום: זונטאג יוני 11, 2017 1:46 pm

סיפור נורא - יש מנהיג לבירה!

תגובהדורך יש מזל » דינסטאג יולי 02, 2019 6:25 pm

סיפור נורא - יש מנהיג לבירה!
PDF
צוגעלייגטע
סיפור נורא.pdf
(115.01 KiB) דאונלאודעד 520 מאל

אוועטאר
מענטשאלע
שר חמש מאות
תגובות: 927
זיך איינגעשריבען אום: דינסטאג מארטש 05, 2013 8:50 am

תגובהדורך מענטשאלע » מיטוואך יולי 03, 2019 1:38 am

די איינציגסע קשיא וואס איך האב, נישט גאר א שווערע קשיא איז ווי אזוי דער גאנצער שטח ארום דעם קבר אין אזוי ריין און נישט באוואקסן ווי גווענליך.
אבער איך גלייב דעם משגיח כשרות און מבר געווען די פרטים אין ועה"כ העדה החרדית וואו זיי האבן עס מאשר געווען.

אוועטאר
א גוטע ניק
שר חמש מאות
תגובות: 514
זיך איינגעשריבען אום: דינסטאג אוגוסט 21, 2018 11:45 am
לאקאציע: ביי די אייער וועלט

תגובהדורך א גוטע ניק » מיטוואך יולי 03, 2019 9:08 am

איינער האט די מעשה אין שפת המדינה אדער יודיש?
פארדינט געלט דורך אפלייען פאר טשעס קרעדיט קארט 200$ ווען קויפט איין פאר 500 די ערשטע דריי חדשים דא

ירוושלמי22
שר חמישים ומאתים
תגובות: 336
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג מאי 30, 2016 7:33 am

תגובהדורך ירוושלמי22 » מיטוואך יולי 03, 2019 10:23 am

להודות ולהלל האט געשריבן:

הישיש והנכבד כה"ר אליעזר ליפמן

כה"ר – ככל הנראה האות כ' התחלפה באות ב', וצ"ל 'בה"ר' – בן הרב.

.

איך הגעתם לבן הרב? התואר מופיע כאן לפני השם הפרטי של הנפטר ולא מופיע כאן בכלל שם אביו
לענ"ד הכוונה ל"כבוד הרב"

אוועטאר
דוקטור
שר חמש מאות
תגובות: 845
זיך איינגעשריבען אום: דאנארשטאג נובעמבער 27, 2008 7:27 am

תגובהדורך דוקטור » מיטוואך יולי 03, 2019 10:40 am

עס שטייט 2 מאל, אויך נאכן נאמען.

שואלכענין
שר האלף
תגובות: 1327
זיך איינגעשריבען אום: זונטאג מאי 13, 2012 2:04 pm

תגובהדורך שואלכענין » מיטוואך יולי 03, 2019 10:52 am

די "ב"רידלאנד וואס ער מוטשעט זיך מפענח צו זיין, איז באמת "פ"רידלאנד, ער האט פשוט נישט געפארבט די שטיקעלע פונעם פ"א וואס קוקט אויס ממש ווי די אנדערע פ"א א שורה פריער.

אוועטאר
חוח בין השושנים
שר האלפיים
תגובות: 2316
זיך איינגעשריבען אום: זונטאג מאי 19, 2019 12:30 pm

תגובהדורך חוח בין השושנים » מיטוואך יולי 03, 2019 10:55 am

שואלכענין האט געשריבן:די "ב"רידלאנד וואס ער מוטשעט זיך מפענח צו זיין, איז באמת "פ"רידלאנד, ער האט פשוט נישט געפארבט די שטיקעלע פונעם פ"א וואס קוקט אויס ממש ווי די אנדערע פ"א א שורה פריער.

און אויפן האר ווי די פ' פון לפ"ק.
אויב האסטו אויף מיר פאראיבל, טענות, מענות, א ויצעקו צו מאכן, א שטאך צו געבן, א קשיא צו פרעגן, אדער -להבדיל- א גוט ווארט צו זאגן טו עס ביטע דא.

קאזאבלאנקא
שר חמש מאות
תגובות: 583
זיך איינגעשריבען אום: דינסטאג אוגוסט 02, 2016 11:11 pm

תגובהדורך קאזאבלאנקא » מיטוואך יולי 03, 2019 11:14 am

דער חלום דערמאנט פון אן אנדערן חלום אין דעם יאר, וואס הצד השוה שבהן, אז דער נאמען פון בעל החלום בלייבט א תעלומה, ס'איז נאר אז איינער ווייסט פון א גוטער חבר וואס האט געחלומ'ט

שואלכענין
שר האלף
תגובות: 1327
זיך איינגעשריבען אום: זונטאג מאי 13, 2012 2:04 pm

תגובהדורך שואלכענין » מיטוואך יולי 03, 2019 2:23 pm

נישט ממש אזוי

ער איז מיטגעגאנגען מיט אים צו א פלאץ וואו זיי זענען נאך קיינמאל געווען, דערקענט א הויז, פאראויסגעזאגט א צורה פון א מציבה, א.א.וו.

אוועטאר
nmi
שר חמשת אלפים
תגובות: 5094
זיך איינגעשריבען אום: דאנארשטאג יוני 02, 2016 4:25 pm
לאקאציע: אויפן קאוטש

תגובהדורך nmi » מיטוואך יולי 03, 2019 5:35 pm

א גוטע ניק האט געשריבן:איינער האט די מעשה אין שפת המדינה אדער יודיש?
https://www.nmi.com/ שטיצט א גוי

איך האב אייך נאר געוואלט זאגן אז: ווען דו שרייבסט עפעס פאר מיר און דו ווילסט אז איך זאל עס זעהן, ציטיר מיר.

מצלמה
שר האלף
תגובות: 1208
זיך איינגעשריבען אום: זונטאג ינואר 25, 2015 7:37 pm

תגובהדורך מצלמה » מיטוואך יולי 03, 2019 6:08 pm

דער חלום מאכט מער ״סענס״. און לייגט זיך מער אויפן שכל ווי די חלום ווא ס׳האט צירקולירט דעם ווינטער.

אין דעם חלום אין שטראסבורג דייטשלאנד האט די נשמה געבעטן: ״קום צום קבר (דארט און דארט) און ביטע זאג תהלים״. פינטל.

אינעם חלום פון ווינטער האט די נשמה גארנישט ספעציעל געבעטן/ געפאדערט. די חלום האט אויבן-אויף נישט געהאט קיין ספעציעלע באדייט, וואס מיר קליינע מענטשאלעך פארשטייען.

טאלנער חסיד
שר חמישים
תגובות: 58
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג יולי 01, 2019 3:38 pm

המעשה אמת

תגובהדורך טאלנער חסיד » דאנארשטאג יולי 04, 2019 4:10 pm

שמעתי את המעשה מש"ב ר' אליזר זריל הנ"ל
החולם בעצמו אינו חפץ בפירסום אך דודי העיד על כל הפרטים והוא ההוכחה שהחלום אמת כיון שהוא שמע את החלום מהחולם על כל פרטיו, ואח"כ נסע עמו יחד ומצאו את הציון עם כל הנתונים.
יש דין ויש דיין!

טאלנער חסיד
שר חמישים
תגובות: 58
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג יולי 01, 2019 3:38 pm

המעשה אמת

תגובהדורך טאלנער חסיד » דאנארשטאג יולי 04, 2019 4:13 pm

בחלום הראה הנפטר בנין וסיפר שמאחוריו בית הקברות בו הוא קבור, ואכן הם עברו וחבירו זיהה את הבנין, ומאחוריו מצאו את הקבר...
מצ"ב תמונת הבנין
צוגעלייגטע
הבית שראה בחלום.jpg
הבית שראה בחלום.jpg (249.84 KiB) געזעהן 3120 מאל

אוועטאר
להודות ולהלל
שר חמש מאות
תגובות: 977
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג אוגוסט 15, 2016 7:35 am

תגובהדורך להודות ולהלל » זונטאג יולי 07, 2019 11:38 am

טאלנער חסיד האט געשריבן:בחלום הראה הנפטר בנין וסיפר שמאחוריו בית הקברות בו הוא קבור, ואכן הם עברו וחבירו זיהה את הבנין, ומאחוריו מצאו את הקבר...
מצ"ב תמונת הבנין


אפשר קענט איר מצרף זיין א לינק פונעם ארט אין גוגל מאפ?
להודות על העבר ולבקש על העתיד
מוֹדֶה אֲנִי לְפָנֶיךָ ה' אֱלֹקי וֵאלֹקי אֲבוֹתַי. עַל כָּל הַחֶסֶד אֲשֶׁר עָשִׂיתָ עִמָּדִי. וַאֲשֶׁר אַתָּה עָתִיד לַעֲשׂוֹת עִמִּי


צוריק צו “אידישע און וועלטליכע נייעס”

ווער איז אונליין

באנוצערס וואס דרייען זיך דא: private, איש ליזענסק און 5 געסט