מ'מזרחי - ל'קנאִי...! הרב יואל אלחנן - מי הוא?

געשמאקע ארטיקלן און בילדער וכדו'

די אחראים: אחראי, געלעגער

בנציון יאזעפאוויטש
שר חמש מאות
תגובות: 576
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג נובעמבער 24, 2014 9:46 am

תגובהדורך בנציון יאזעפאוויטש » מיטוואך דעצמבער 03, 2014 6:06 pm

אויב איר זענט אין די געגנט, כאפט אייך אריין און קומט צוריק אהער מיט א גרוס...

http://tiny.cc/ldebqx

י' כסלו ה'תשע"ה:
הרצאה לגברים השבוע במודיעין...

בעיר מודיעין תתקיים השבוע הרצאתו של הרב אברהם חזן שליט"א בנושא: מה בין יהודי חרד לדתי לאומי? ההרצאה בליווי מצגת

ההרצאה תתקיים במדרשית לב לאחים במודיעין בביהכנ"ס קול יעקב ברח' בנביאים בעיר ביום חמישי הקרוב (יב' כסלו תשע"ה) בשעה: 20:30.

הכניסה חופשית. ספר "ילקוט אמרים ויואל משה" וכן סט ספרי דת הציונות (א+ב) יחולקו חינם לכל משתתף.


כאן גם המקום לציין כי במסגרת השיעור השבועי של הרב אברהם חזן שליט"א בכתבי המהר"ל מפראג החל בשבוע שעבר לימוד הספר "נצח ישראל" והציבור מוזמן להשתתף. השיעור מתקיים במושב צפריה בימי רביעי בשעה 20:30.


בברכה, יואל.

בנציון יאזעפאוויטש
שר חמש מאות
תגובות: 576
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג נובעמבער 24, 2014 9:46 am

תגובהדורך בנציון יאזעפאוויטש » זונטאג דעצמבער 14, 2014 5:58 pm

Yoel Elhanan
to me

...אגב, הבוקר הגיע אליי הירחון 'מעלות' בדפוס, שפרסמו אודותי בחודש הזה. היהודי היקר שהכיר לי את כתבי מרן הגה"ק מסאטמאר זיע"א, רבי משה עקשטיין שליט"א הנזכר בראיון התקשר אליי בשבוע שעבר מארה"ב. הוא שהה שם וראה את הירחון 'מעלות' ובקשתי ממנו שאם יוכל ישלח לי בדואר את הגליון כשיחזור לארה"ק והבוקר קבלתי אותו.

אגב, הצטערתי לראות כי בסוף הכתבה הם פרסמו מספר טלפון שלי שאינו פעיל כלל (הם לקחו מהספר וחבל שלא שאלו קודם) וכתובת למשלוח נדבות שכבר מספר פעמים נגנב לי משם כסף שנשלח אליי. בכוונתי לפנות אליהם עוד הערב שיכניסו בגליון הבא תיקון הן של הטלפון והן של האדרעס.

אם תוכל לעדכן באידישע וועלט כי הטלפון הינו: 052-7687487 והאדרעס היא: אברהם חזן רבי יהודה הנשיא 110 אלעד ארה"ק.

בברכה, אברהם חזן.

אוועטאר
פשוט'ער אידל
שר חמש מאות
תגובות: 942
זיך איינגעשריבען אום: מוצ"ש נובעמבער 02, 2013 9:08 pm

תגובהדורך פשוט'ער אידל » זונטאג דעצמבער 14, 2014 6:03 pm

פונקט האב איך עם יעצט באגעגנט דעם 'בעל דת הציונות' הרב יואל אלחנן, אין בית הספר דא אין וומס"ב. צווישן די ספרים
צוגעלייגטע
2014-12-14_17-49-11_393.jpg
written using the Meshimer web filter

אוועטאר
יאפין
שר האלף
תגובות: 1441
זיך איינגעשריבען אום: דינסטאג פאברואר 24, 2009 8:12 am

תגובהדורך יאפין » זונטאג דעצמבער 14, 2014 10:14 pm

אינטרעסאנט אז כ'האב ערשט יעצט באמערקט אז ער'ט מיר געשיקט א שכוח, וויל ס'איז געליגען אין ספעם.

איך טראכט אריין, אז אולי וועט העלפען אויב יעדער וואס קען זאל קוועטשען נאט ספעם, אולי וועט העלפען אז זיינע אימעילס זאל'ן נישט ווערען באהאלטען.
משנכנס אדר מרבים בשמחה

בנציון יאזעפאוויטש
שר חמש מאות
תגובות: 576
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג נובעמבער 24, 2014 9:46 am

תגובהדורך בנציון יאזעפאוויטש » מאנטאג דעצמבער 29, 2014 3:11 pm

מכתב מ'הרב אברהם חזן' דנן. עם עותק מהראיון של אייוועלט!

אויך א קאפי פון די הערליכע ארטיקל וועגן זיין שטורמישע היסטאריע געשריבן געווארן דורך 'מעלות' לעצנס.

https://copy.com/lE9kr6bJSMnqzsU0

בנציון יאזעפאוויטש
שר חמש מאות
תגובות: 576
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג נובעמבער 24, 2014 9:46 am

תגובהדורך בנציון יאזעפאוויטש » מאנטאג דעצמבער 29, 2014 3:21 pm

להשלמת הענין (ס'איז שוין אויסגעמעקט געווארן דא, אבער איינער וואס ליידער פארשטייט נישט, בעסער-גלייכט נישט- צו-וואס דער ר' יואל אלחנן האט איבערגעלאזט זיין הייליגע קרייז און איינגעזעהן עפעס וואס איז כלל נישט אויפגעקלערט און קלוג, וד"ל. זיין טענה איז געווען אז מ'טוט נישט אזוי צו די אייגענע משפחה וכו')

מה אמרו בני משפחכם על השינוי הגדול שעברתם, בעת שעזבתם את הדת, ואח"כ כשחזרתם בתשובה ונהייתם כאחד ה"קיצונים" המתנגדים לרעיון הציונות.

א. הוריי השתתפו בסמינר של "ערכים" כחדשיים לפני והם הבינו מהר מאד מה עוללה הציונות הדתית להם ולבניהם שכן כל ילדיהם (אנחנו חמשה אחים) עזבו את הדת לגמרי בעקבות חינוך ה"מזרחי" (וב"ה ארבעה כבר שבו בתשובה) כך שהדברים התקבלו בהבנה אם כי ההורים שלי שחזרו בתשובה בגיל מבוגר לא נכנסו לפני ולפנים של בירור הנושא אך ברור להם שהתנגדות לציונות אינה דבר "קיצוני". במשפחה היותר רחוקה יש שלא כל כך אוהבים זאת אך אנחנו כמעט ולא בקשר כך שאין לזה כ"כ ביטוי. יש לי קרוב משפחה אחד מצד גיסתי שהוא אחד ה"סופרים" הבכירים במרכז הרב ובגלל שעבר ניתוח לב לא מספרים לו כלל אודות הקשר של ספר "דת הציונות" אל משפחתו...

מדבריך אני מבין שגם הוריך עזבו את הדת. מתי ואיך זה קרה?

הוריי לא עזבו את הדת אלא היו דתיים אך ברמה קלושה של שמירת מצוות. אבי הושפע לרעה מהמעבר לבית ספר של אליאנס עוד במרוקו ואח"כ כשעלה לארץ התגייס לצבא ושירת שנים רבות כאיש צבא קבע מה שלא תרם לרמה גבוהה של שמירת תומ"צ.

אמי עלתה לארץ בגיל קטן מאד כילדה והתחנכה חינוך של המזרחי לגמרי. מה שהביא אותם לסמינר של ערכים זה שאחי הגדול שהיה הראשון שהלך לסמינר כזה ונהיה חרדי התחיל לבדוק כשרויות של מוצרי מזון כשבא לבקר והתייחס אליהם בצורה שגרמה להם להבין שמנקודת המבט שלו הם חיים שלא כשורה ולאחר נסיונות שכנוע רבים הם הסכימו לבוא ולבדוק וכתוצאה מזה שינו את ארחות חייהם.

נספח:
כשאתם מדברים אודות המזרחי, מה כוונתכם? איני בקי היטב בחוגי המזרחי למיניהם, אבל אני בטוח שיש בהם מיימינים ומשמאילים. למשל, כתבתם שאצל המזרחי, הפוליטיקאים החילונים נערצים יותר מרבנים שלהם. האם זה נכון לכולם, גם אצל מרכז הרב, שהרב קוק, לדוגמא, פחות נערץ מהרצל?

בכל הנוגע להערצת אפיקורסים והעדפת מנהיגותם על פני מנהיגות יהודית אמיתית אין שום הבדל בין ה"מזרחי" לתלמידי הר' קוק ובכלל בכל הנושא של היחס הנערץ לציונות ולמנהיגיה אין כלל כזה הבדל ואדרבה אצל תלמידי הר' קוק הדברים מקבלים ביטוי יותר חזק שכן אצל הר' קוק המצב שאפיקורסים מנהיגים את כלל ישראל אינו מצב דיעבדי כלל אלא צריך וחייב להיות כך ויש לו תילי תילים של הסברים אפיקורסיים לכך.

דבר נוסף-רבני מרכז הרב רואים במזרחי דרך של שלמות ולא רואים בה שום חסרון (ומה שיש בהם כאלה שרוצים לחלק בין מזרחי הפשרני לדרך הר' קוק החרדית הוא רק כדי לאחז עיניהם של בעלי תשובה שבדר"כ פונים לכיוון החרדי ולהראות להם כי גם אצלם ישנה דרך "חרדית" יותר אבל בינם לבין עצמם אין דיבורים כלל על הבדלים שכאלה ואדרבה שים לב לתשובה שנותן הר' זלמן ברוך מלמד מזקני תלמידי מרכז הרב (פורסמה בבטאונם "בשבע" רק לפני מספר חדשים (ז' בסיון תשע"ד)

וז"ל:

שאלה: מדוע זרם המזרחי מתקבל בעיני הציבור כמקל ופשרני?

תשובה:ראשית כל נבאר מה זה זרם המזרחי כפי שאני מבין אותו, ואולי מתוך כך תהיה התשובה. הכיוון של הציונות הדתית הוא שאיפה לשלמות קודש- שלמותה של ארץ ישראל, שלמות העם ושלמות התורה. והמטרה היא גדולה. המגמה היא מגמה שלמה. אמנם לעיתים חלקים של אותה מטרה נראים כסותרים זה את זה, כביכול כאשר מתמסרים לארץ ישראל צריך לוותר על ענינים של תורה. ויכול להיות שמתוך כך יכולה להתקבל תמונה כזו, אבל זו לא המגמה.

שלמות התורה כוללת גם את מצוות ישוב ארץ ישראל. גם אם במשך הרבה שנים לא היתה אפשרות לקיים את המצוה הזו, זה לא פוטר אותנו. ברגע שיש אפשרות- צריך להשתמש המלוא הכוחות לקיים אותה. זוהי מצווה שחכמים אמרו שהיא שקולה כנגד כל התורה. זו שלמות של האומה. כי עם ישראל כולו זו מציאות אחת, זה גוף אחד מאוחד. התפיסה האחדותית של העם והשלמות של התורה לכל חלקיה, זו דרכה של תנועת המזרחי-הציונות הדתית.

ומכיוון שהיא תפיסה כל כך גדולה, יש כאלה מתוך הציבור הזה שמתרכזים בחלקים מסוימים באופן מיוחד, ולא בכל החלקים כולם. אולי בגלל זה יכולה להתקבל התמונה כאילו יש כאן ותרנות. אבל המציאות היא לגמרי אחרת.

לפני כמה שנים בא אלינו בחור מחסידי ר' אהרל'ך-זה השפיץ של נטורי קרתא. הוא הופיע כאן ואמר: "בחנתי את הדברים כמה שנים ואני שוקל אותם"-והוא-אדם נשוי- "והחלטתי שהדרך הנכונה היא הדרך שאתם הולכים בה, אני רוצה לעבור אליכם".

אמרתי לו: "אתה בטוח שאתה יודע מה הדרך שלנו? אתה יודע שהדרך שלנו הרבה יותר קשה? פה מקפידים על יותר מצוות, מקפידים על עוד דברים. האם אתה יודע את הדבר הזה? אם אתה חושב שאתה בא לכאן כדי לרדת-אתה טועה. אמנם לא הולכים עם מעיל ארוך,אבל זה לא כתוב בשלחן ערוך. פה מקיימים את כל השלחן ערוך למהדרין, פלוס. מקיימים גם את מצות ישוב א"י, נזהרים גם בלשון הרע, אוהבים את כל עם ישראל, בכל המדרגות, ולא מוותרים על קלה כבחמורה. אתה מודע לזה? דע לך, אם כוונתך לעלות בקדש-ברוך הבא. אם אתה מחפש לרדת-פה זה לא הכיוון. אתה טועה טעות חמורה".

אם כן, דרכנו לא מכוונת להקלה ולהתחמקות מהמצוות. להפך, הדרך הזו היא מהדרין מן המהדרין. שלמות בעבודת הקדש, בעניינה של ארץ ישראל ובשלמות עם ישראל. וכמובן להשתדל רק להשפיע על אלה שחלשים ולא להיות מושפעים.

זה המייחד את הדרך שלנו, שהיא לא דרך של חולשה אלא דרך של עצמה. ואם היא לא מתקבלת כך, זה רק מפני שיש קושי לממש אותה, בגלל שלמותה וגודלה. אבל אי אפשר לוותר על הדרך הזו. ובכלל, אין לה אלטרנטיבה. דרך אחרת היא חלקית, ובסופו של דבר חייבים להגיע לשלמות של קיום התורה והמצוות, כולל ארץ ישראל וכולל עם ישראל. ע"כ דבריו.
עפ"ל.

וזה עוד דוגמא לארס המפעפע מבית מרכז הרב שכן אפילו מקימי המזרחי לא התיחסו בכזאת "שלמות" אל תנועתם עד שבא הר' קוק וטיהר את השרץ.

אגב, גם בלבושם של תלמידי מרכז הרב אפשר לראות זאת בנקל. האם לבושם מראה רצון להידמות לר' קוק או לקיבוצניקים של השומר הצעיר??...

בברכה, אברהם חזן.
לעצט פאראכטן דורך בנציון יאזעפאוויטש אום מאנטאג דעצמבער 29, 2014 3:25 pm, מאל פאראכטן געווארן 1 סך הכל.

בנציון יאזעפאוויטש
שר חמש מאות
תגובות: 576
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג נובעמבער 24, 2014 9:46 am

תגובהדורך בנציון יאזעפאוויטש » מאנטאג דעצמבער 29, 2014 3:24 pm

FWD מהרב.

בנוסף אני שולח לך הערה ששלחתי למעלות על אודות ה"דריידעל" שהובא בשער של גליון כסלו עם האות פ' על גביו בהאי לישנא: ראיתי כי כבר העירו לכם על השגגה של הבאת צילום של "סביבון" (דריידעל) עם האות "פ" בשער של ירחון מעלות של חדש כסלו. ואם כי הציונים שינו את האות ש' לאות פ' מתוך שטחיות כאילו שמשמעות האותיות שבסביבון היא ראשי התיבות: נס גדול היה שם וחשבו בטפשותם כי זה נכון היה לומר בגלות אבל עתה כש"נגאלנו" ואנו בארה"ק ראוי לומר נס גדול היה פה מדובר בעיוות שורשי הרבה יותר.

כדאי לעיין בבני יששכר על חדש כסלו (מאמר ב' אות כה') ולראות מה כתב שם (עפ"י המהר"ל) שכל אות מסמלת את אחת הגלויות והאות ש היא כנגד יון שרצו לפגוע בש' דהיינו בשכל היהודי הדבוק בתורה ולהחליף את השכלת התורה בפילוסופיה וא"כ החלפת האות ש' באות פ' היא בדיוק מה שחפצה יון לעשות להחליף את השכל בפילוסופיה וא"כ אין דריידעל יווני יותר מזה שיש בו האות פ' (וכבר כתבתי במקום אחר שציונות בגימטריא עולה: "מלכות יון".).

אוועטאר
פשוט'ער אידל
שר חמש מאות
תגובות: 942
זיך איינגעשריבען אום: מוצ"ש נובעמבער 02, 2013 9:08 pm

תגובהדורך פשוט'ער אידל » דינסטאג ינואר 27, 2015 12:17 pm

באקומען אן אימעיל. ער האט ארויסגעגעבן א נייע ספר "מראה כהן". יחס 'החפץ חיים' על רב קוק. זעהט אויס אינטערסאנט

דא: https://copy.com/strSsmXzQRaOLTbo
written using the Meshimer web filter

pri
שר העשר
תגובות: 25
זיך איינגעשריבען אום: דאנארשטאג אוקטובער 30, 2014 12:15 pm

תגובהדורך pri » דינסטאג ינואר 27, 2015 12:21 pm

עס ארבעט נישט

אוועטאר
פשוט'ער אידל
שר חמש מאות
תגובות: 942
זיך איינגעשריבען אום: מוצ"ש נובעמבער 02, 2013 9:08 pm

תגובהדורך פשוט'ער אידל » דינסטאג ינואר 27, 2015 12:22 pm

געפיקסד. פרוביר נאכאמאל
written using the Meshimer web filter

pri
שר העשר
תגובות: 25
זיך איינגעשריבען אום: דאנארשטאג אוקטובער 30, 2014 12:15 pm

תגובהדורך pri » דינסטאג ינואר 27, 2015 12:23 pm

אה א גרויסן דאנק פאר אזא שנעלע תגובה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

בנציון יאזעפאוויטש
שר חמש מאות
תגובות: 576
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג נובעמבער 24, 2014 9:46 am

תגובהדורך בנציון יאזעפאוויטש » דאנארשטאג יוני 16, 2016 7:06 pm

.
צוגעלייגטע
IMG-20160616-WA0026 (1).jpg

נודה לך
שר האלפיים
תגובות: 2909
זיך איינגעשריבען אום: דינסטאג יוני 09, 2015 5:47 pm
לאקאציע: אינעם אויבערשטענס הענט

תגובהדורך נודה לך » פרייטאג יוני 17, 2016 12:14 am

פשוט'ער אידל האט געשריבן:באקומען אן אימעיל. ער האט ארויסגעגעבן א נייע ספר "מראה כהן". יחס 'החפץ חיים' על רב קוק. זעהט אויס אינטערסאנט

דא: https://copy.com/strSsmXzQRaOLTbo

מקען עס איבער לייגן אויף דראפבאקס?
איך דאנק און לויב השי"ת אויף די גרויסע חסדים וואס ער טוט מיט מיר יעדע מינוט

נודה לך
שר האלפיים
תגובות: 2909
זיך איינגעשריבען אום: דינסטאג יוני 09, 2015 5:47 pm
לאקאציע: אינעם אויבערשטענס הענט

תגובהדורך נודה לך » פרייטאג יוני 17, 2016 12:15 am

בנציון יאזעפאוויטש האט געשריבן:מכתב מ'הרב אברהם חזן' דנן. עם עותק מהראיון של אייוועלט!

אויך א קאפי פון די הערליכע ארטיקל וועגן זיין שטורמישע היסטאריע געשריבן געווארן דורך 'מעלות' לעצנס.

https://copy.com/lE9kr6bJSMnqzsU0

דראפבאקס?
איך דאנק און לויב השי"ת אויף די גרויסע חסדים וואס ער טוט מיט מיר יעדע מינוט

בנציון יאזעפאוויטש
שר חמש מאות
תגובות: 576
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג נובעמבער 24, 2014 9:46 am

תגובהדורך בנציון יאזעפאוויטש » זונטאג יוני 19, 2016 5:49 pm

ליצים.


דאס האב איך באקומען פון עם, נאכן עם שיקן א גרוס פון די ארטיקל:

בס"ד

שלום וברכה!

הם בכלל לא דיברו איתי ואת התמונה לקחו מראיון שנתתי לעיתון בקהילה ביום אידם של הציונים האחרון. אני מקווה שאת תוכן הכתבה הם לא לקחו מ'בקהילה' כי למראיין של 'בקהילה' היטב חרה שאברך עם חזות ליטאית אומר במפורש שהוא נגד ההשתתפות בבחירות לכנסת המינים ולכן סילף כמה וכמה דברים שאמרתי לו.

בכל אופן, אשמח אם תוכל לסרוק לי את כל הכתבה וב"ה שזיכני שלא לפי ערכי ושלא לפי מעשי לפרסם שהאמת היא כדעת מרן הגה"ק מסאטמאר, מה שהוא לצנינים בעיני עיתונים כמו 'בקהילה' שהפוליטיקה החרדית היא החמצן שלהם ולא יכולים לסבול שמחבר ספר שמשפיע כל כך על בחורי הישיבות הליטאיות בארץ אומר קבל עם ועולם שאסור להשתתף בבחירות ושדעתו כדעת מרן הגה"ק מסאטמאר בכל הקשור לציונות ואביזרייהו.

דרך אגב, אשמח אם תשלחו לי באיזה דרך את ה"דברי יואל" על התורה מהדורה תניינא של ספר דברים החלק השני (פרשיות שופטים והלאה) כי כאן בארה"ק לא ניתן להשיגו וחפץ אני מאד להשיגו.

ולסיום אני שולח לך את חלק א' של הספר 'כהניה חמסו תורתי' שהעליתי לאתר לאחרונה. אשמח אם תוכל להפיצו ולפרסמו כי מדובר במסמך חשוב מאד ואולי גם יימצא נדיב לב שיחפוץ לסייע בהדפסתו.

שבת שלום, אברהם חזן.

אגב, ווער ס''וויל זיך מתנדב זיין צו שיקן א דורן לת"ח, הספר הנ"ל.
--
צוגעלייגטע
ddddd.JPG

להודיע
שר האלפיים
תגובות: 2394
זיך איינגעשריבען אום: דינסטאג מאי 27, 2014 11:09 am

תגובהדורך להודיע » זונטאג יוני 19, 2016 6:26 pm

נישט קיין שום לצים. מ'האט שוין דא געשריבן כמ"פ אז טרויביאן האט אפיציעל אן אפמאך מיט בקהלה, זיי טוישן ארטיקלען איינער פונעם אנדערן.

אוועטאר
שאינו יודע
שר חמשת אלפים
תגובות: 5592
זיך איינגעשריבען אום: דאנארשטאג מארטש 24, 2011 1:27 pm

תגובהדורך שאינו יודע » זונטאג יוני 19, 2016 7:04 pm

אני אשמח לשלחו הספר
אז דו ווייסט נישט, רעד נישט!

פאראויס
שר חמש מאות
תגובות: 884
זיך איינגעשריבען אום: דאנארשטאג אוקטובער 01, 2015 8:56 pm

תגובהדורך פאראויס » זונטאג אפריל 29, 2018 4:02 pm

פארשפעטיגט ה' אייר..
גוטע סחורה דא.

בנציון יאזעפאוויטש
שר חמש מאות
תגובות: 576
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג נובעמבער 24, 2014 9:46 am

another yid, from Mizruchi to Satmar...

תגובהדורך בנציון יאזעפאוויטש » דאנארשטאג יוני 06, 2019 4:16 pm

אביעד נייגר

1.jpg
1.jpg (194.91 KiB) געזעהן 1477 מאל

2.jpg
2.jpg (276.78 KiB) געזעהן 1477 מאל

3.jpg
3.jpg (243.34 KiB) געזעהן 1477 מאל

בנציון יאזעפאוויטש
שר חמש מאות
תגובות: 576
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג נובעמבער 24, 2014 9:46 am

תגובהדורך בנציון יאזעפאוויטש » דאנארשטאג יוני 06, 2019 4:17 pm

4.jpg
4.jpg (289.16 KiB) געזעהן 1476 מאל

בנציון יאזעפאוויטש
שר חמש מאות
תגובות: 576
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג נובעמבער 24, 2014 9:46 am

more

תגובהדורך בנציון יאזעפאוויטש » דאנארשטאג יוני 06, 2019 4:18 pm

5.jpg
5.jpg (234.3 KiB) געזעהן 1473 מאל

6.jpg
6.jpg (270.9 KiB) געזעהן 1473 מאל

7.jpg
7.jpg (279.11 KiB) געזעהן 1473 מאל

בנציון יאזעפאוויטש
שר חמש מאות
תגובות: 576
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג נובעמבער 24, 2014 9:46 am

more:

תגובהדורך בנציון יאזעפאוויטש » דאנארשטאג יוני 06, 2019 4:20 pm

10.jpg
10.jpg (299.28 KiB) געזעהן 1469 מאל

9.jpg
9.jpg (250.12 KiB) געזעהן 1469 מאל

בנציון יאזעפאוויטש
שר חמש מאות
תגובות: 576
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג נובעמבער 24, 2014 9:46 am

תגובהדורך בנציון יאזעפאוויטש » דאנארשטאג יוני 06, 2019 4:24 pm

his website:
ילקוט השבעתי אתכם
הבהרת סוגיית 'שלוש השבועות' כפי שמופיעה
במסכת כתובות קיא ע"א, זוה"ק מדרשים, ראשונים ואחרונים:
https://www.yhe.center


twitter: https://twitter.com/hishbati_etchem
@hishbati_etchem

אוועטאר
הענדימען
שר האלפיים
תגובות: 2729
זיך איינגעשריבען אום: פרייטאג אוקטובער 27, 2017 11:14 am

תגובהדורך הענדימען » פרייטאג יוני 07, 2019 9:16 am

להודיע האט געשריבן:נישט קיין שום לצים. מ'האט שוין דא געשריבן כמ"פ אז טרויביאן האט אפיציעל אן אפמאך מיט בקהלה, זיי טוישן ארטיקלען איינער פונעם אנדערן.

דאס מיינט אז די ארטיקל אינעם טריביון איז אויך פארדרייט
"מען טאר נישט זיין נארמאל, נארמאל מאכט משוגע"
קרעדיט @בבל בשם אלעזר לאנדא

The truth is the truth, even if no one believes it.
A lie is a lie, even if everyone believes it.

קרעדיט: ממש אזוי אינספערעישאנאל quotes


צוריק צו “היימישע קרעטשמע”

ווער איז אונליין

באנוצערס וואס דרייען זיך דא: אור ישר, חתם סופר'ניק און 8 געסט