מ'מזרחי - ל'קנאִי...! הרב יואל אלחנן - מי הוא?

געשמאקע ארטיקלן און בילדער וכדו'

די אחראים: אחראי, געלעגער

בנציון יאזעפאוויטש
שר חמש מאות
תגובות: 576
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג נובעמבער 24, 2014 9:46 am

מ'מזרחי - ל'קנאִי...! הרב יואל אלחנן - מי הוא?

תגובהדורך בנציון יאזעפאוויטש » דינסטאג נובעמבער 25, 2014 10:42 am

עקסקלוסיוו פאר איי-וועלט:

פון א מזרחי'סטישער אקטיוויסט, צו א רעוואלוציאנערישער מחבר ספרים און מגיד שיעור אין ויואל משה

שוין מערערע מאל געשריבן געווארן דא אויפן וועלטל וועגן הרב 'יואל אלחנן' מנהל אורגן 'אזמרך בלאומים' ומחבר ספרי דת הציונות וקונטרסי 'שארית יוסף' 'גיור ללא יהדות' 'חוברות שירות לאומי' און נאך.

ווער שטייט אונטער דעם פען נאמען?

מיט זיין הויכן שטערן, פעך-שווארצע אויגן, און באשיידענעם שמייכל, מאכט ער א רושם פון אן איידעלער ספרד'ישער בן תורה. עס גלייבט זיך שווער אז אט דער דארער יונגערמאן מיט'ן געשניצטן בערדל, שפאלט-היטל און שניפסל-אנצוג, האט שוין אנגעמאכט א מהפיכה אין ארץ ישראל מיט זיינע רעוואלוציאנערישע ספרים קעגן ציונות און זיין ארגאניזאציע "אזמרך בלאומים."

נאך שווערער גלייבט זיך די שטורמישע לעבנס געשיכטע וואס ער באהאלט אונטער זיין איידעלן געזיכט. אויפוואקסנדיג אין מזרחי'סטישן לאגער, האט ער פארלאזט אידישקייט אין זיינע צענערלינג יארן, ווערנדיג אן אקטיוויסט פאר די רעכט-ציוניסטישע פארטייען. היינט איז ער איינער פון די גרעסטע מפיצים פון קנאות, אויפשטורעמנדיג די מזרחיסטישע וועלט מיט זיינע חיבורים און פראיעקטן צו ערקלערן דעם תורה'דיגן צוגאנג צו דער מדינה הציונית פאר זיינע פארבלאנדזשעטע ברידער.


דער ריכטיגער נאמען פון דעם איד איז הרב אברהם חזן, א איידעלער בן תורה פון אלעד. די חשוב'ע 'מעלות' אויסגאבע האט דעם חודש (כסליו תשע"ה) הערליך באשריבן די שטורמישע לעבנס ביאגראפיע פון הרב חזן שליט"א. זייער אינטערסאנט און שטורמיש.

אט האט איר אבער סחורה אינעם ארגינעלן לשה"ק וואס א גרויס טייל פון איר אינהאלט איז נישט געדריקט געווארן אין מעלות, דאס איז א שריפטליכע אינטערוויו וואס מיר האבן אפגעהאלטן מיט הרב חזן. ליינט פון זיין ארגינעלען שריפט, מיר האבן נישט מגיה געווען זיינע ווערטער.

אגב, אינטערסאנט, אבער קרעדיט קומט זיך טאקע פאר חברי ה'איי-וועלט וואו איך האב ס'ערשטע געזעהן וועגן דעם יואל אלחנן. 'איי-וועלט' איז געווען דער שליח וואס האט ארויפגעברענגט אויפן אויבערפלאך דעם איידעלען אינגערמאן פון אלעד מיט זיינע פעולות נשגבות בהצנע לכת.


אויב ס'איז אינטערסאנט פארן עולם, וועל איך ארויפלייגן די צווייטע האלב אינטערוויו.
-------------------


כבוד הרב אברהם, שלו' וברכה !

ראינו את המהפיכה שעשה כבודו בפעולותיו הכבירים שהרעישו את הארץ, הי' לנו לפלא גדול לנו מאין ליהודי, חניך "בני עקיבא" - הציונים הכי גדולים 'עם כיפה', ופעיל "נוער הליכוד", להתהפך למוציא לאור ספרים נגד רעיון הציוני ומזרחי- ובפרט ספרך "דת הציונות" (סיון התשס"ג) שעוררה התעניינות עצומה בנושא והרעיש את הארץ והפכה את ארגון שלכם 'אזמרך בלאומים' תוך זמן קצר לארגון המקצועי ביותר בכל הקשור להסברה ומתן מידע בנושא המורכב- "השקפת היהדות מול השקפת הציונות הדתית" על כל מכלול הנושאים הקשורים אליו ומשתלשלים ממנו.

שמענו גם שכהיום מופנים אל כבודו ע"י כל הארגונים העוסקים בקירוב רחוקים (שופר, הידברות, ערכים, לב לאחים, ועוד) ובקיצור נוכל לומר שעל כל פנים בעולם הספרד כבודו הוא גאון ולחד בדרא בכל הקשור להשקפה

תודה על דברי החיזוק, יידע כב' כי כל הפעילות שלנו היא בזכותו ומכחו של מרן הגה"ק בעל הויואל משה אשר ספריו הם שנתנו לי בעבר ונותנים לי כח בהווה להמשיך במלאכת הקדש הזו שאינה מלאכה קלה כלל (ולא חלילה מפני שיש משהו בדיעותיהם הכוזבות שצריך להתאמץ להפריכן אלא מחמת הצער לראות כל פעם מחדש עד היכן הוליכה הע"ז הציונית את ההולכים אחריה ועד כמה הרחיקה אותם מדברים אשר לפני מאה שנה היו מילתא דפשיטא לכל יהודי הפשוט שבפשוטים). אלמלא תורת מרן הגה"ק מסאטמאר מסופקני מאד אם היה לי הכח לעמוד בזה.

קודם כל, ספרו נא ספר יחוסיכם, אחי מאין באתם?

נולדתי בירושלים להורים שעלו לארה"ק ממרוקו. אבי מורי עלה בבחרותו אך אמי מורתי עלתה בשנותיה הראשונות.

אבי מורי היה נכד להרב הגאון רבי דוד משאש שהיה אב"ד של העיר מקנאס במרוקו אך למרות זאת הצליח ארגון ה"אליאנס" לשכנע את הוריו להעבירו מתלמוד תורה לחינוך כללי דבר שציער מאד את הסבא.

הסבא ג"כ עלה לאה"ק?
הסבא לא עלה לארה"ק. הציונים ניסו אז להעלות לארץ צעירים ללא הוריהם כדי לחנכם כאן מחדש ובמסגרת זו פעלה תנועת "עלית הנוער". אבי מורי היה פעיל בתנועה והיה אמור לעלות לארה"ק במסגרת עלית הנוער בגפו וללא ייעת ההורים אך לבסוף הדבר לא יצא אל הפועל והוא עלה מאוחר יותר עם הוריו דרך צרפת.

גם אמי מורתי היא נצר למשפחת הרבנים המפורסמת טולדנו אך עם עליתה יחד עם משפחתה לארה"ק התישבה המשפחה על יד חיפה וכל הילדים נשלחו לחינוך של ה"מזרחי".


ככלי ראשון -ספר נא מה שעשו הציונים לעולי מורוקו. ומה המצב כהיום עם העולים משם?

המצב של העולים ממרוקו כמו גם העולים משאר ארצות המזרח הינו עגום ביותר. כבר התבטא מרן ה"מנחת אלעזר" זיע"א (בספרו חמשה מאמרות מאמר משיב מפני הכבוד) כי "הספרדיים בימינו בטבעם רובם נמוכי השכל נוחין להתפתות ולהאמין לכל דבר". הציונים ידעו לנצל זאת היטב ודברו אל הרגש והלב החם של הספרדים. הם שלחו רבנים הדורי פנים מה"מזרחי" שדברו על שיבת יהודים לארץ הקדש ויצרו אוירה של "גאולה" תוך שהם מעלימים מיהודי המזרח את העובדה שבארה"ק מתנהלת מרידה רוחנית גלויה של פריקת עול וכפירה ברמה החמורה ביותר שיכולה להיות, ועד שהספרדים החלו להבין שהוליכו אותם שולל כבר לא היו ילדיהם בידיהם וכבר לא ניתן היה לעשות הרבה כדי להצילם. מה גם שהציונים אכלסו אותם עם בואם לארץ במחנות עולים ובמעברות שהיו מוקפים שומרים וגדרות לבל יצליחו היהודים החרדים לבוא עמם במגע או לנסות להזהירם מפניהסכנות האורבות להם ובעיקר לחינוך ילדיהם כאן בארה"ק.

הם גם דאגו שהעולים יגיעו לכאן ללא רכוש וע"י כך יהיו תלויים במוסדות המדינה בכל הנוגע לפרנסתם וכך יהא יותר קל לשלוט עליהם וללוחצם לעזוב את דתם רח"ל. והכי כואב שרובא דרובא מהרבנים הספרדים שמשו לציונים ככלי תעמולה ומכרו עצמם למען תפקידים ברבנות החילונית הראשית של המדינה ובמקום להזהיר את צאן מרעיתם מפני הציונים ומפני זדון לבם שבחום והוקירום בדרשותיהם לציבור הרחב ובראיונות שנתנו לעיתונות וסייעו בכך לציונים להעביר רבבות יהודים שומרי תורה ומצוות מבני עדות המזרח על דתם ועל דעתם עד שמצאצאיהם לא נשאר כמעט זכר של צורת חיים של שמירת תורה ומצוות.


איפה למד כבודו בנעוריו?

האמת היא שלא זכיתי ללמוד בישיבה אך דוקא בגלל זה זכיתי להכיר את תורת הגאון הקדוש מסאטמאר זיע"א כמו שאספר לך להלן.

כמו שלמדו אותי בחינוך המקולקל המזרחי, במקום ישיבה נכנסתי לשירות בצבא הטמא. בזמן השירות התעסקתי הרבה במוסיקה ובכלל לא חשבתי על שאלות או קושיות באשר לציונות.
יש לציין כי כבר מספר שנים קודם לכן בעוה"ר ובעקבות החינוך ה"מזרחי" הקלוקל שקבלתי פרקתי מעלי עול תורה ומצוות


נורא. ראינו שבהקדמה לספרך כתבת שאתה משעבר תלמיד החמ"ד, חניך "בני עקיבא" וגם פעיל "נוער הליכוד". ספר לנו 'סודות מהחידר', האיך החינוך שם- בהמזרחי, האם חוץ מראיון הלאומיות הכפירה שלומדים שם הם שווים לחינוך שלומדים בישיבת על טהרות הקודש והאמונה?

האמת היא שהחינוך שם הוא אותו החינוך שמקבלים נערים חילונים וגם האוירה שממנה באים לבית הספר ואתה חוזרים הביתה היא אוירה חילונית.

כבר כתב רבנו יונה ב"שערי תשובה" היסוד שהאדם ניכר לפי מה שהוא מהלל ומחשיב (שער ג' סי' קמח') וכשנקודת הכובד המרכזית של החינוך היא הערצת פורקי עול ומומרים לכל התורה כולה עד כדי לימוד ספרותם ושירתם ואימוץ תרבותם הקלוקלת הן בבית הספר והן בבית מובן ממילא כי מדובר בחינוך הרסני שכל נער ונערה הנכנסים אליו הופך מיד לבחינת "מה יעשה הנער ולא יחטא". וכשלומדים להחשיב מומרים ופורקי עול ולשאוף להידמות להם אז ודאי שכל עניני הקדושה הופכים לטפלים ומזולזלים עד כדי שמואסים בהם יותר מאדם שלא נחשף אליהם כלל ורואים בהם רק סרך העודף שאין בו שום צורך רחמ"ל.

ורק כדי להמחיש עד היכן הדברים מגיעים זכורני בילדותי שאחד מאחיי הגדולים סיים את לימודי הגמרא שלו בבית הספר של ה"מזרחי" הוא וחבריו נתאספו יחד ושרפו את הגמרות שלהם לאות שמחה שסוף סוף "נפטרו" מלימוד הגמרא ה' ירחם!! זה החינוך של המזרחי והוא הולך מדחי אל דחי. (אך אם להבדיל אלף אלפי הבדלות מאן דהו ישרוף לעיניהם את הסמרטוט הכחול-לבן של מדינתם לא יוכלו דברו לשלום עד סוף ימיהם).

מי הוא "הרבי זי"ע" אצל המזרחי ומורה דרכם היותר גדול?-
שאלה זו היא שאלה חשובה מאד ומעטים יודעים את התשובה האמיתית עליה שהיא: אין. ומעולם לא היה למזרחי רב שהורה את דרכם. ואדרבה, כל החידוש שביסודה של תנועת המזרחי היה שהרבנים אינם מורי הדרך של עם ישראל מכאן ולהבא ואת ההנהגה יש להעביר למנהיגים המדיניים כמו הרצל שר"י וחבריו. המחלוקת עם המזרחי לא היתה מחלוקת בין רבנים שכל אחד מהם טוען שיש ללכת אחריו אלא בין כל גדולי ישראל שאמרו: רק התורה ונושאי דגלה הם מנהיגיו של כלל ישראל לבין אלה שבאו ואמרו: הרצל שר"י הוא המנהיג של כלל ישראל. המזרחי פרסמו תילי תילים של מאמרים המסבירים מדוע מותר להם לחלוק על כל גדולי ישראל ולהמשיך לאחוז בשיטתם כנגדם בהתעלמות מוחלטת מאזהרותיהם, אבל כשאיזה קבוצה בתנועה הציונית העזה לחלוק על הרצל שר"י אז הר' ריינס הזדעק כנגד כך ומיהר לפרסם מכתב גלוי בעיתונות המזהיר את החולקים כי יקבלו על עצמם מכאן ולהבא נאמנות מוחלטת להרצל בלי לסור מכל אשר יאמר ימין ושמאל. ולמעשה לא השתנה כלום בנושא זה עד היום ומורי הדרך של ציבור המזרחי הם במדינאים והפוליטיקאים. הרבנים הם לכל היותר "הוגי דעות" שניתן לחלוק עליהם ולבטל במחי יד את דבריהם ובעצם היחס של המזרחי לרבותיהם מזכיר מאד את היחס של הנוצרים למריהם.מה קרה לראשונה שהתחלת להיות לך קשיות על הדת- הציונות-
הקושיות על דת הציונות התחילו אצלי זמן קצר אחרי שסיימתי 3 שנות שירות בצבא הציוני. פחות משבועיים אחרי שהשתחררתי מהצבא שנת?
הי' זה שנת תשנ"ו, אז רעשה הארץ בעקבות רצח ראש הממשלה הציונית אז- יצחק רבין וכיון שהרוצח היה מאנשי הימין היה נראה כי הדבר יגרום לכך שבבחירות הקרובות (שהוקדמו עקב הרצח) ינצח המועמד של השמאל.

אין הזמן עכשיו לסיפורים בהיסטרוי', אבל בקיצור, מה קרה אז 'שיהודי יהרוג יהודי'?

הנקודה לא היתה בזה שיהודי יהרוג יהודי כי זה לצערנו לא חידוש במדינת ה"יהודים" אלא דבר יום ביומו, אבל שיהודי יהרוג "ראש ממשלה" זה היה חידוש וכיון שאצל הדתיים הלאומיים של המזרחי ראש הממשלה של הציונים הוא דמות נכבדת מאד וממש בבחינת מלך ישראל בזעיר אנפין (עפ"ל) אזי העובדה שמישהו מן הדתיים לאומיים ישלח בו יד היא מעשה מרעיש ארץ.


כמי שנתגדל בחינוך של ה"מזרחי" חונכנו בעיקר על ערכי הימין, כמו: שמירה על ארץ ישראל שלמה, איסור מסירת שטחי אדמה של א"י לערבים, ישוב א"י גם על ידי סכנה וכד', והרגשתי צורך לסייע ככל שניתן למנוע זאת. הצטרפתי לתנועה שהיתה הימנית ביותר אז ונקראה "מולדת" והתחלתי בפעולות הסברה לעוברים ושבים ברחובה של עיר מידי שבוע. האדישות של האנשים ברחוב גרמה לי הרבה הירהורים בנושא של זכותנו לבעלות על א"י והתחלתי לחשוב על כך הרבה.

מה עשית עם 'ההרהורים' האלו.. ?

האמת היא שהיה קשה לי להתמודד עמהם כי ביהדות (כפי שהכרתיה מבעד לחינוך הקלוקל של ה"מזרחי") לא חשבתי כלל שאמצא תשובות להירהורים אלה ומהסתכלות ציונית גרידא גם לא ניתן למצוא להם פתרון כי 'אם ההיסטוריה מתחילה מהקונגרס הציוני הראשון בבאזל, מה לנו ולארץ ישראל בכלל??' אבל כמה שניסיתי להדחיק זאת נאלצתי להודות כי רק ביהדות ניתן למצוא הצדקה לקשר שלנו לארץ ישראל ורק שם עלי לברר מה באמת המהות של קשר זה ומה הם גדריו וסיגיו.


את תהליך התשובה התחלתי יחד עם אשתי (אז טרם היינו נשואים אך כבר היה בכוונתנו להתחתן) בסמינר לקירוב רחוקים של ארגון "ערכים" שבדר"כ מפנה אח"כ לישיבות ליטאיות או ספרדיות המזוהות בעיקר עם אגודת ישראל ויהדות התורה או עם תנועת ש"ס. אחרי הסמינר התחלתי בקביעת עיתים לתורה אחה"צ אבל מאד רציתי ללכת ללמוד בישיבה לתקופה של מספר חדשים או יותר , עד החתונה. הבעיה היתה שחברותיה של אשתי ניסו כל הזמן להסיתה נגד החזרה בתשובה כשלא הייתי בסביבה וחששתי מאד שאם אלך לתקופה ממושכת לישיבה הן יוכלו להשפיע עליה לרעה. הלכתי אז לגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א ואמר לי שאמשיך בלימודים אחה"צ ולא אלך ללמוד בישיבה ושבעז"ה נזכה במהרה להתחתן ולהקים בית נאמן בישראל. הצטערתי מאד שלא אוכל ללכת לישיבה אבל החלטתי שלכל הפחות אשתדל למצוא בשעות הבוקר מלאכה שתאפשר לי ללמוד תוך כדי ההתעסקות בה. החלטתי לעסוק בשמירה במוסדות חינוך. חבר שהכרתי בבית המדרש בו למדתי אחה"צ (של הישיבה לבעלי תשובה "נתיבות עולם") עבד בעיריית בני ברק כאחראי על השמירה במוסדות החינוך ובקשתי ממנו שיפנה אותי לשמירה במוסד שבו אוכל ללמוד בצורה הטובה ביותר מבלי שיטרידו אותי. הוא השיב לי כי ישנו בית ספר קטן לבנות מהקהילה התימנית השייל לחסידות סאטמאר ושם אוכל לשבת בשקט כי כמעט שאין שם תנועה של יוצאים ונכנסים במשך היום. שמחתי מאד על ההצעה והתחלתי לעסוק שם בשמירה בכניסה לבית הספר. היה זה למעשה הפתח להיכרות עם תורת מרן האדמו"ר מסאטמאר זיע"א.


מי הי' מדריכך שהדריך בדרך האמת-

בסמינר דברו איתנו על הדברים הבסיסיים כמו אמונה במציאות בורא לעולם, אמיתות תורה"ק, דייקנותה של מסירת התורה לאורך הדורות וכן על שבת, טהרת המשפחה ועוד, אך בשאלות של "דרך האמת" בסוגיות הנוגעות לדורות האחרונים בכלל ולדורנו בפרט לא נגעו, ולכן עדיין חשבתי שייתכן להיות "מזרחי" שמקפיד על שמירת מצוות קלה כבחמורה מבלי שהדבר יהא לתרתי דסתרי ובלבד שגם אצלו יהא לימוד התורה בראש סדר העדיפויות. השינוי העיקרי והמהפכני היה כשנתקלתי באקראי בקונטרס "עקבתא דמשיחא" למרן הגה"קרבי אלחנן וסרמן הי"ד, גדול תלמידי מרן החפץ חיים זצוק"ל. אז פתאום ראיתי עד כמה חמורה הציונות גם כשהיא בלבוש דתי וגם כשהיא מוקפת כביכול בחבילות של מצוות. ההגדרות הברורות והתמציתיות של רבי אלחנן וסרמן סדרו אצלי את הדברים בצורה בסיסית שעזרה לי אח"כ מאד לבנות עליה בנין חזק עם הרבה הרבה ספרים נוספים שהכרתי אח"כ, אך המדריך הראשון שלי היה הקונטרס של מרן הגר"א וסרמן הי"ד.

איזה ספר הי' לך לסיוע הכי גדול-

הזכרתי לעיל את מרן הגר"א וסרמן שהוא היה לי בבחינת "משניות" בכל הנוגע לע"ז הציונית אבל ללא ספק ה"גמרא" היתה כתבי מרן הגה"ק מסאטמאר. כשנפגשתי לראשונה עם הקונטרס של הגר"א וסרמן "עקבתא דמשיחא" הופתעתי לגמרי מהמידע הכל כך יסודי שנעלם מעיני כל הרבה שומרי תורה ומצוות והחלטתי לכתוב על כך חיבור מתומצת. בבית הספר שבו עבדתי המוחזק ע"י חסידות סאטמאר היה אחראי מטעם סאטמאר בשם הרב משה עקשטיין שליט"א. מדי פעם היה מדבר עמי ומחזק אותי וכשספרתי לו כי אני עוסק בכתיבת קונטרס בנוגע לשקר של הציונות הדתית שאל אותי אם אני מכיר את כתבי מרן הגה"ק מסאטמאר. השבתי בשלילה כי לא היה לי מושג על מה מדובר, מה גם שבהיותי בחיק ה"מזרחי" היו כל החרדים בעינינו כמקשה אחת ולא חשבנו שיש בכלל אילו שהם הבדלים ביניהם.

במהלך "שבע הברכות" שלי הגיעה אליי חבילה ממנו ובה היו אגרת ברכה לחתונה ושני ספרי מרן רבה"ק-"על הגאולה ועל התמורה" ו"ויואל משה". זכורני ששאלתי אותו לאחר מכן מה המחיר שעלי לשלם על הספרים והשיב לי: אין סכום בעולם שישוה לערכם של ספרים אלו. חשבתי שמדובר בדברי גוזמא בעלמא אבל היום אחרי קריאת אין ספור מקורות וכתבים בנוגע לציונות ואביזרייהו אני יכול להעיד כי הדברים אינם מוגזמים כלל וכי אכן אין מי שהיטיב להגדיר ולאבחן את הציונות מן השרש כמו מרן הגה"ק מסאטמאר
צוגעלייגטע
DSC_9805.JPG
הרב חזן שליט"א
DSC_9805.JPG (58.56 KiB) געזעהן 6040 מאל
לעצט פאראכטן דורך בנציון יאזעפאוויטש אום דאנארשטאג נובעמבער 27, 2014 6:57 pm, פאראכטן געווארן 7 מאל סך הכל.

אוועטאר
עקבי הצאן
שר האלפיים
תגובות: 2740
זיך איינגעשריבען אום: דאנארשטאג מארטש 14, 2013 11:44 am

תגובהדורך עקבי הצאן » דינסטאג נובעמבער 25, 2014 11:04 am

יישר כח, קומט נאך א המשך? ס'ענדיגט זיך אזוי פלוצים.
אם לא תדעי לך היפה בנשים צאי לך בעקבי הצאן: התבונני בדרכי אבותיך הראשונים שקבלו תורתי ושמרו משמרתי ומצותי ולכי בדרכיהם, (רש"י שיר השירים).

קרעפטיג
שר האלף
תגובות: 1056
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג יולי 07, 2008 9:32 am

תגובהדורך קרעפטיג » דינסטאג נובעמבער 25, 2014 11:06 am

ישר כח בנציון, שוין געליינט אין מעלות כמעט אלעס וואס דא שטייט, אויב האסטו נאך סחורה ביטע ברענג עס אהער.

בנציון יאזעפאוויטש
שר חמש מאות
תגובות: 576
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג נובעמבער 24, 2014 9:46 am

תגובהדורך בנציון יאזעפאוויטש » דינסטאג נובעמבער 25, 2014 11:20 am

עקבי הצאן האט געשריבן:יישר כח, קומט נאך א המשך? ס'ענדיגט זיך אזוי פלוצים.

אוודאי בעז"ה, דאס איז נאר די הקדמה.

אוועטאר
נשמה
שר חמשת אלפים
תגובות: 5514
זיך איינגעשריבען אום: זונטאג מאי 03, 2009 8:12 pm
לאקאציע: אינעם קערפער ביז די הונדערט און צוואנציג געזונטערהייט

תגובהדורך נשמה » דינסטאג נובעמבער 25, 2014 11:22 am

יישר כוח מעומק הלב.

די דיבורים "חשבתי שמדובר בדברי גוזמא בעלמא אבל היום אחרי קריאת אין ספור מקורות וכתבים בנוגע לציונות ואביזרייהו אני יכול להעיד כי הדברים אינם מוגזמים כלל וכי אכן אין מי שהיטיב להגדיר ולאבחן את הציונות מן השרש כמו מרן הגה"ק מסאטמאר".
לעצט פאראכטן דורך נשמה אום דינסטאג נובעמבער 25, 2014 11:28 am, מאל פאראכטן געווארן 1 סך הכל.
אין אני מסכים בשום פנים ואופן לשום דבר, ולשום דברי ציונות, וואס ווערט דא געזאגט דורך סיי וועמען אדער דורך מיר אליין, פארקערט ווי ס'שטייט אין דעם סאטמאר רבינ'ס ספרים.

אוועטאר
שאינו יודע
שר חמשת אלפים
תגובות: 5580
זיך איינגעשריבען אום: דאנארשטאג מארטש 24, 2011 1:27 pm

תגובהדורך שאינו יודע » דינסטאג נובעמבער 25, 2014 11:27 am

געוואלדיג,

יישר כח

we want more
אז דו ווייסט נישט, רעד נישט!

בנציון יאזעפאוויטש
שר חמש מאות
תגובות: 576
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג נובעמבער 24, 2014 9:46 am

תגובהדורך בנציון יאזעפאוויטש » דינסטאג נובעמבער 25, 2014 11:27 am

קרעפטיג האט געשריבן:ישר כח בנציון, שוין געליינט אין מעלות כמעט אלעס וואס דא שטייט, אויב האסטו נאך סחורה ביטע ברענג עס אהער.


אמת, אין מעלות איז די בייאגראפיע טאקע אסאך מער פארברייטערט, מיט בילדער וכו', אבער ווי געזאגט קומט דא אינעם אינטערוויו אנדערע סחורה אויך, האלט אייך געשפאנט.
לעצט פאראכטן דורך בנציון יאזעפאוויטש אום דינסטאג נובעמבער 25, 2014 2:32 pm, מאל פאראכטן געווארן 1 סך הכל.

יצחק דע באנקיר
שר חמש מאות
תגובות: 853
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג סעפטעמבער 22, 2014 4:07 pm

תגובהדורך יצחק דע באנקיר » דינסטאג נובעמבער 25, 2014 11:42 am

א דאנק אייך בנציון עס איז זייער אינטערסאנט דיינע ווערק ברענג נאך.

אוועטאר
?אפשרטאקע
שר חמש מאות
תגובות: 504
זיך איינגעשריבען אום: מיטוואך דעצמבער 26, 2012 6:41 pm

תגובהדורך ?אפשרטאקע » דינסטאג נובעמבער 25, 2014 11:52 am

שאינו יודע האט געשריבן:געוואלדיג,

יישר כח

we want more

ggg
שר חמש מאות
תגובות: 857
זיך איינגעשריבען אום: דאנארשטאג אוגוסט 15, 2013 9:45 am

תגובהדורך ggg » דינסטאג נובעמבער 25, 2014 1:44 pm

יצחק דע באנקיר האט געשריבן:א דאנק אייך בנציון עס איז זייער אינטערסאנט דיינע ווערק ברענג נאך.

;l;p-

אוועטאר
שמעלקא טויב
שר חמשת אלפים
תגובות: 5347
זיך איינגעשריבען אום: דינסטאג מאי 04, 2010 2:41 pm
לאקאציע: אויפ'ן באשעפער'ס וועלט'ל!

תגובהדורך שמעלקא טויב » דינסטאג נובעמבער 25, 2014 2:05 pm

ישר כח גדול, ס'איז מיר באמת אינטערסאנט דאס, כ'האב שוין געלייענט די ווערק פון יואל אלחנן און יעצט טרעפט מען זיך מיט'ן מענטש אליין.

ישר כח, ברענגט נאך ביטע.
הק' שמעלקא טויב
נו"נ להחסיד המפורסם רבי שלום טויב ע"ה
shmelketaub@gmail.com

אוועטאר
יאפין
שר האלף
תגובות: 1419
זיך איינגעשריבען אום: דינסטאג פאברואר 24, 2009 8:12 am

תגובהדורך יאפין » דינסטאג נובעמבער 25, 2014 2:08 pm

הערליך שיין, ברענגט נאך.
משנכנס אדר מרבים בשמחה

יצחק דע באנקיר
שר חמש מאות
תגובות: 853
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג סעפטעמבער 22, 2014 4:07 pm

תגובהדורך יצחק דע באנקיר » דינסטאג נובעמבער 25, 2014 2:13 pm

שמעלקא טויב האט געשריבן:ישר כח גדול, ס'איז מיר באמת אינטערסאנט דאס, כ'האב שוין געלייענט די ווערק פון יואל אלחנן און יעצט טרעפט מען זיך מיט'ן מענטש אליין.

אויף זיין אימעיל אקאונט רעדט ער צו יעדן

בנציון יאזעפאוויטש
שר חמש מאות
תגובות: 576
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג נובעמבער 24, 2014 9:46 am

תגובהדורך בנציון יאזעפאוויטש » דינסטאג נובעמבער 25, 2014 2:30 pm

כ'וועל ממשיך זיין אי"ה בקרוב. איך דארף טרעפן צייט וואס איך האב נישט. באמת א שכוח פאר אלע שכוח'ס.

דערווייל, דאס איז איז זיין וועבסייט פאר ווער ס'האט עס נאכנישט באזוכט. ''אזמרך בלאמים'': http://www.yoel-ab.com/

א מין קלארקייט אין השקפה, מיר קענען זיך אלע פארשטעקן פאר עם. א 'אורי זוהר' בנוגע ציונות.

נא_שכל
שר חמשת אלפים
תגובות: 5184
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג יולי 14, 2008 10:44 pm
לאקאציע: עולם הדמיון

תגובהדורך נא_שכל » דינסטאג נובעמבער 25, 2014 3:15 pm

זייער אינטערסאנט, א הערליכן דאנק, אונז ווארט מיר אויף די איבריגע.

בנציון יאזעפאוויטש האט געשריבן: השינוי העיקרי והמהפכני היה כשנתקלתי באקראי בקונטרס "עקבתא דמשיחא" למרן הגה"קרבי אלחנן וסרמן הי"ד, גדול תלמידי מרן החפץ חיים זצוק"ל. אז פתאום ראיתי עד כמה חמורה הציונות גם כשהיא בלבוש דתי וגם כשהיא מוקפת כביכול בחבילות של מצוות. ההגדרות הברורות והתמציתיות של רבי אלחנן וסרמן סדרו אצלי את הדברים בצורה בסיסית שעזרה לי אח"כ מאד לבנות עליה בנין חזק עם הרבה הרבה ספרים נוספים שהכרתי אח"כ, אך המדריך הראשון שלי היה הקונטרס של מרן הגר"א וסרמן הי"ד.

הזכרתי לעיל את מרן הגר"א וסרמן שהוא היה לי בבחינת "משניות" בכל הנוגע לע"ז הציונית אבל ללא ספק ה"גמרא" היתה כתבי מרן הגה"ק מסאטמאר. כשנפגשתי לראשונה עם הקונטרס של הגר"א וסרמן "עקבתא דמשיחא" הופתעתי לגמרי מהמידע הכל כך יסודי שנעלם מעיני כל הרבה שומרי תורה ומצוות והחלטתי לכתוב על כך חיבור מתומצת.


עס דערמאנט מיך אן אינטערסאנטער עובדה, איך געדענק יארן צוריק האט הגאון ר' שמעי' גרינבוים שליט"א געלאזט איבערדריקען דעם ספר פון ר' אלחנן וסרמן זצ"ל, און ער האט עס פארגעלערנט ברבים אין ביהמ"ד סאטמאר ראדני, ער האט געטענה'ט אז דארט ווערט ארויסגעברענגט דער פראבלעם פון ציונות אויף א קלארער און מער תמצית'דיגער אופן ווי ספרי רבינו זצ"ל (פארשטייט זיך, אז ער האט דאס געטון נאכדעם וואס ער האט שוין געהאט פארגעלערנט עטליכע מאל ויואל משה און על הגאולה), איין שיינעם טאג פארן פארלערנען מען וויל ארויסנעמן די ספרים זעט מען אז עס איז נישט דא, מען זוכט עס אהער און אהין, דערנאך האט מען זיך דערוויסט אז פארשידנע אזוי גערופנע "קנאים" האבן מעביר געווען די ספרים, ווייל ר' אלחנן איז געווען פון די "אגודה"...
די אידן וואס האבן דאס געטון זענען ריכטיגע "קנאים שאין בהם דעת וכו'" און מען קען זאגען אויף זיי "ולא טיפשים קנאים", ווי מען זעט דאך קלאר פון די מעשה פון הרב חזן אז דער עיקר האט עם קודם געכאפט ר' אלחנן'ס ספר. ווי אויך וואלט זיין ספר גארנישט געשאדט פאר די סאטמארע אידן, חוץ אביסל קלארער געווארען וואס דאס מיינט ציונות.
"ואומר לאשר יבוא מכתבי לחזות, אכול את המגילה הזאת. כי מהאוכל יצא מאכל, ושכל יצא משכל ..." (ר' ברכיה בן נטרונאי הנקדן, בהקדמת ספרו 'משלי שועלים').

אוועטאר
פשוט'ער אידל
שר חמש מאות
תגובות: 942
זיך איינגעשריבען אום: מוצ"ש נובעמבער 02, 2013 9:08 pm

תגובהדורך פשוט'ער אידל » דינסטאג נובעמבער 25, 2014 3:23 pm

די סאטמערע אידן האבן א פראבלעם וועגן ציונות- די זעלבע פראבלעם וואס די גאנצע חסיד'ישער עולם האט מיט כלליות האמונה, וואס דאס איז 'מצוות אנשים מלומדה'. מ'איז געוואוינט פון יונגווייז אן צו די ווערטער און מ'הארעוועט נישט (ווער יא, אשרי חלקו) אין די מצוות עשה פון מציאות ה', אהבת ה', וכו'. בעלי תשובה קענען די זאכן בעסער פון אונז.

די זעלבע איז מיט יואל אלחנן אין השקפה. ווען ער וואלט געבוירן געווארן אין ראדני סט. וואלט ער אויך גארנישט געקענט...
written using the Meshimer web filter

אוועטאר
פשוט'ער אידל
שר חמש מאות
תגובות: 942
זיך איינגעשריבען אום: מוצ"ש נובעמבער 02, 2013 9:08 pm

תגובהדורך פשוט'ער אידל » דינסטאג נובעמבער 25, 2014 3:26 pm

די חילוק איז נאר, אז די השקפה פראבלעם וואס סאטמערע אידן קענען האבן איז עס נאך אלס בעסער ווי די אומוואוסנדע קרייזן, וואס ביי זיי פארעמט זיך די השקפה איבער די 'כוחי ועוצם ידי' מדינה'לע' בלויז דורך די צייטונגען אין טוויטער טיימליינס. והבן.
written using the Meshimer web filter

אוועטאר
א איד אין גלות
שר חמש מאות
תגובות: 900
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג מאי 05, 2014 2:31 pm

תגובהדורך א איד אין גלות » דינסטאג נובעמבער 25, 2014 3:39 pm

בנציון יאזעפאוויטש האט געשריבן: כמי שנתגדל בחינוך של ה"מזרחי" חונכנו בעיקר על ערכי הימין, כמו: שמירה על ארץ ישראל שלמה, איסור מסירת שטחי אדמה של א"י לערבים, ישוב א"י גם על ידי סכנה וכד', והרגשתי צורך לסייע ככל שניתן למנוע זאת. הצטרפתי לתנועה שהיתה הימנית ביותר אז ונקראה "מולדת" והתחלתי בפעולות הסברה לעוברים ושבים ברחובה של עיר מידי שבוע. האדישות של האנשים ברחוב גרמה לי הרבה הירהורים בנושא של זכותנו לבעלות על א"י והתחלתי לחשוב על כך הרבה.

פיינע סחורה הרב בנציון,

א אינטערעסאנטע זאך אנצומערקן, ער ברייטערט ארום איבער די חינוך המזרחי, איז כדי זיי אויסצולויבן אין איין פרט, דארטן רעדט מען מיט די גאנצע אמת, די שיטות וואס זיי האלטן זענען נישט באהאלטן בתוך הסתרה, למשל די ענין פון ישוב אר"י האלטן זיי עס ברויך זיי אפילו ע"י סכנה, דאס הייסט אז ווען איינע פון די עקסטרעם רעכטע פאליטיקאנטן פארפירן איבער התנחליות ווייסן זיי אז דאס איז מסוכן ועכ"ז שטיצן זיי עס בשיטה, די מעלה איז אז זיי בלאפן נישט, זיי זוכן קיינעם נישט איינצורעדן אנדערש.

די וואונדער איז נאר ביי די אנדערע קרייזן ווי שלימות הארץ איז נישט אזא גרויסע מצווה, די אלע שרייען פארקערט, אז מיטן צוריקגעבן איז מען מסכן די לאנד, די שאלה איז וועם די קרייזן ווילן איינרעדן.

אוועטאר
פשוט'ער אידל
שר חמש מאות
תגובות: 942
זיך איינגעשריבען אום: מוצ"ש נובעמבער 02, 2013 9:08 pm

תגובהדורך פשוט'ער אידל » דינסטאג נובעמבער 25, 2014 3:50 pm

גראדע די רעכטע פרייע פארטייען האלטן, אז מיטן צוריקגעבן שטחים געבט מען זיי א פינגער און דערנאך בעטן זיי א האנט, און אויך קענען זיי שיסן פון נענטער.

אבער למשל די רעליגיעזע פארטייען ווי 770 זאלן איינרעדן א צווייטן אז ס'איז פשוט משום סכנת נפשות לשיטתם. ס'איז מער א ''הייליגער קאמפף'' זייערער פאר 'ארץ ישראל לעם ישראל', 'ארץ האבות', 'נחלת עולם לעם עולם' וכו' וכו' ווי מ'קען זעהן אין די מאמרים אין פאברענגענס אז ס'איז דער הייליגען קאמפף. און "דערצו" האט מען אויסגעטראפן א סכנת נפשות.

והא ראי', אז רוב פונעם לאנד (אומרעליגיעזע) האלטן אז מיטן זיך שלאגן א פשרה-לאזער קאמפף פאר ארץ ישרא-ל השלימה, 'אף שעל' גייט מען קאפ אין וואנט, און די איינציגע אויסוועג פאר שלו' איז דורך קומען צו אן אפמאך מיט די אראבער.

קען זיין אז ווען מ'האט גערעדט אין 770 איז דאס נאכנישט געווען אזוי קלאר, די מדינה האט געהאט גענוג שטיצע דאן און געקענט גיין אגרעסיוו, היינט זענען זיי אויף געהאקטע צרות..


צוריק צום נושא. יואל אלחנן.
written using the Meshimer web filter

תפוח
שר מאה
תגובות: 182
זיך איינגעשריבען אום: מיטוואך פאברואר 12, 2014 4:14 pm

תגובהדורך תפוח » דינסטאג נובעמבער 25, 2014 4:09 pm

אלץ בחור האבן די בני עקיבא אין אונזער שכנות, געהאט א פארזאמלונג יעדע שבת, און מיר פלעגען זיך טענה'נען מיט זיי. איין שבת האבן זיי געזאגט אז זייער ראש ישיבה לאט זיי נישט רעדען מיט אונז מער, ער האט מורא זיי וועלען פארכאפט ווערן.

אוועטאר
פשוט'ער אידל
שר חמש מאות
תגובות: 942
זיך איינגעשריבען אום: מוצ"ש נובעמבער 02, 2013 9:08 pm

תגובהדורך פשוט'ער אידל » דינסטאג נובעמבער 25, 2014 4:10 pm

תפוח האט געשריבן:אלץ בחור האבן די בני עקיבא אין אונזער שכנות, געהאט א פארזאמלונג יעדע שבת, און מיר פלעגען זיך טענה'נען מיט זיי. איין שבת האבן זיי געזאגט אז זייער ראש ישיבה לאט זיי נישט רעדען מיט אונז מער, ער האט מורא זיי וועלען פארכאפט ווערן.;l;p-
נ'וודאי! מ'שפילט זיך מיט די יסודות פון די אמונה.. "דת" הציונות.


בני עקיבא ישיבות איז דא אין אמעריקע אויך?
written using the Meshimer web filter

אוועטאר
פשוט'ער אידל
שר חמש מאות
תגובות: 942
זיך איינגעשריבען אום: מוצ"ש נובעמבער 02, 2013 9:08 pm

תגובהדורך פשוט'ער אידל » דינסטאג נובעמבער 25, 2014 7:04 pm

תפוח, איך בין נייגעריג. איך קוק שוין לאנג נאך די מזרחי. קענסט מיר געבן עפעס מער אינפא. אויף זייער בני עקיבא חינוך סיסטעם?
written using the Meshimer web filter

אוועטאר
נישט
שר האלף
תגובות: 1182
זיך איינגעשריבען אום: דאנארשטאג מאי 01, 2014 8:14 pm
לאקאציע: יסודו מעפר, וסופו לעפר

תגובהדורך נישט » מיטוואך נובעמבער 26, 2014 8:41 am

יישר כוח בנציון, ס'איז באלערנד און אינטערסאנט

מיר ווארטן מיט שפאנונג...

בנציון יאזעפאוויטש
שר חמש מאות
תגובות: 576
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג נובעמבער 24, 2014 9:46 am

..המשך האינטערוויו עם הרב חזון שליט"א (ב)

תגובהדורך בנציון יאזעפאוויטש » מיטוואך נובעמבער 26, 2014 10:48 am

"הא כל הענין הוא מחלוקת בין 'גדולים', לא? מי אנו לדבר ?-

כשלא יודעים ומכירים את התמונה במלואה וההיכרות עם אגודת ישראל מתחילה מהאמצע נראה כי יש כאן מחלוקת בין גדולים. לאחר חקירת הנושא לעומק ניתן לומר בודאות כי אין כאן מחלוקת אמיתית כי אם מחלוקת בין אלה שהחליטו שעם האמת הולכים בכל מקרה לבין אלה שהציבור שהיה תחת הנהגתם היה רחוק מרצון להיצמד לדרך האמת ולהלחם בשקר.

הרב מבריסק פעם אמר כי אגו"י נוסדה כדי ללחום עם הציונות ולא כדי לנצח והסביר שהנפק"מ היא שכשאתה מבין את ערכיותה של המלחמה אינך נרתע לאחור גם כשהמלחמה מתמשכת אך כשנלחמים כדי לנצח אז ברגע שרואים שהיריב חזק ולא ניתן כרגע לנצחו מתחילים ללכת לכיוון של פשרות וכך התדרדרה אגו"י מדחי אל דחי.

כיום, אין צריך לכל זה והדבר פשוט לכל מי שמסתכל במבט של דעת על המציאות.

רק בחדש שעבר, במהלך המלחמה בעזה יזמו שני חברי כנסת המינים האחד מיהדות התורה והשני מש"ס יום פעילות חוויתי לילדי הדרום החרדים בכנסת המינים-דבר שלא העלו בדעתם גדולי הדור שתמכו באגו"י מעולם.

ולא רק בתחום שיבוש הדעת וההשקפה הדברים ניכרים אלא גם בהתנהגות שבין אדם לחבירו. בעיר מגורי אלעד, בנותיי לומדות בבית יעקב שאמנם מקבל תקציבים מהמדינה (מוסד שאינו מקבל תקציבים אינו בנמצא כלל באיזורנו) אך שומר בקנאות על מורותיו מפני השתלמויות של משרד החינוך והתערבות כלשהי של משרד החינוך בתכני הלימודים. בשנה שעברה נוצר סכסוך קשה בין ההנהלה של המוסד למשרד החינוך בעקבות חיכוכים בלתי פוסקים עם המפקחת על גני הילדים של המוסד (המראה פני חרדית אך מטרתה שמד ילדות ישראל ותו לא).

לאחרונה נתברר לנו לתדהמתנו כי עירית אלעד, הן העומד בראשה מטעם יהדות התורה והן סגנו מטעם תנועת ש"ס וכן העובדים תחתיהם במחלקת החינוך משסים את משרד החינוך במוסד כדי לפטור עצמם מדברים מנהלתיים אותם הם אמורים לספק למוסד. האם יש מה לדבר על מחלוקת בין גדולים כבשטח רודפים שלוחי הגדולים את אחיהם ומוסרים אותם לידי שלטון הרשע הציוני?! הגאון רבי ראובן גרוזובסקי זצ"ל אמר בשעתו כי השתדלנות בכנסת המינים צריכה להיות כמו שהשתדלו היהודים אצל הפריץ ותו לא, אך בפועל חברי המפלגות החרדיות כבר מזמן רואים עצמם כפריץ אשר כל הציבור מחוייב לשרתו ולהכנע תחתיו בעוד שאף לא אחד מהם נכנע ולו במשהו לגדולי התורה העומדים בראשיהם, כך שהיום רק ניתן להתפעל יותר ויותר מראית הנולד של הגדולים שהתנגדו בתוקף לאגו"י עוד כשהיתה נראית חזותה החיצונית כחזות של קדושה ומלחמה למען היהדות.


"מתי התחלת לפרסם את האמת שגילית?

לפני כ-12 שנים היתה מלחמה של הצבא הציוני בשטחים הכבושים שנקראה "חומת מגן" במלחמה זו כמו בשאר מלחמות שפיכות הדמים של הציונים נהרגו חיילים רבים והאוירה לאחר המלחמה היתה מאד מדוכדכת. כשהגיע יום אידם של הציונים פנתה אליי אשה המתגוררת באלעד ובקשה ממני שאדבר על ליבו של מארגן המסיבה של יום אידם שהיה מ"המזרחי" כי יוותר על המסיבה (באותה שנה ויתרו על כך גם במספר ערים חילוניות הן בגלל האוירה המדוכדכת והן בגלל החשש מהתקהלות המונית ברחובות). שאלתי אותה האם בגלל המלחמה היא ויתרה על ליל הסדר?? היא אמרה: ודאי שלא! ואז אמרתי לה: אצל אנשי ה"מזרחי" יום אידם של הציונים הוא לא פחות חשוב מליל הסדר וכיצד את רוצה שאדבר על לבו של איש מזרחי לוותר על יום אידם? היא אמרה לי שלא ידעה שאני כ"כ "קיצוני" ושהיא מצטערת שפנתה אליי. אמרתי לה שאם תראה את מעט החומר שברשותי כבר לא תחשוב שאני קיצוני ואכן אחר שראתה היא שאלה אותי: כיצד אתה שותק מלהסביר את הדברים לציבור? השבתי לה וכי מה אעשה? אצעק ברחובות?? ואז ארגנה חוג בית וזאת היתה ההתחלה של הפצת דעת תורתנו הקדושה אודות הציונות ברבים.

האם הצלחת? המספר של אלו שפתחו עיניהם עולה לעשרות או למאות?-

ספרי "דת הציונות" נדפסו ונמכרו כבר ביותר מ-10,000 עותקים ושיעורים בנושאים הנידונים בהם נאמרו ברחבי הארץ לאלפי שומעים.

אני אישית השתתפתי בחתונות של עשרות אחב"י שגדלו בחינוך ובבתים של "המזרחי" ושינו דרכם בעקבות החשיפה לחומר שבאתר או בספרים או בקונטרסים והיתה אפילו בת אחת ממשפחה שאביה נתגדל במרכז הרב של הר' קוק וממאמר אחד שראתה אצלנו באתר על יחסם של גדולי ישראל לר' קוק שינתה דרכה לגמרי ואף חלקה באיזור מגוריה ספרי "ילקוט אמרים- ויואל משה" (היום ב"ה היא נשואה לבן תורה ואמא לשני ילדים הי"ו).

כמו כן חשוב לציין כי פעילותנו אינה רק בקרב קרבנות המזרחי. ישנו היום תהליך גדול מאד של התקרבות ליהדות של אנשים רחוקים שלא שמעו על יהדות מPeRPL. רבים מהם בתחילת דרכם מועדים לנפילה בבור הדעות הכוזבות של המזרחי ובזכות הפעילות שלנו הם מבינים שהמזרחי אינו כתובת למי שרוצה לחזור בתשובה.

אמנם הלובשי כיפה לא רוצים לוותר על 'מצוות הציונות' אבל בין החילונים כידוע יש כהיום מאות אלפים שנתייאשו מללחום על מדינה זה, גם יש מהם שפשוט חושבים שאין מן היושר לעשוק את הערבים, כי באמת, בלי הסילוף שהתורה מחייבת מדינה הם פשוט חומסים ארץ מתושבי' – כשאנשים אלו חושבים על התקרבות אל יהדות, הלא רואים שרוב הארגונים להחזרה בתשובה אוחזים מצד האחר את העגל הציונות כחלק של יהדות, האין זה מרחק אנשים כאלו? ספר על זה, האם הי' פעם אזמרך בלאומים המענה להם?

-לעניות דעתי רב ככל המתעוררים כיום לשוב בתשובה מקרב החילונים עושים זאת מחמת הריקנות שהם מרגישים בחייהם האישיים ולא בגלל מחשבות הקשורות לצדק או לאי צדק שבהתנהגות הציונים כלפי הערבים וכד' כך שהעובדה שארגוני הקירוב השונים לא עוסקים כלל בדגש על הסברה אנטי ציונית אינה מרחקת אותם אם כי מעמידה אותם בסכנה שיוכלו להמשך גם ל"מזרחי" ולחשוב כי גם כאן נמצאת דרך לגיטימית של שמירת תורה ומצוות ועבודת ה', ובזה אנחנו פועלים רבות כפי שפורט לעיל, מול כל הארגונים העוסקים בקירוב.

ראיתי ב'אזמרך בלאומים' שתלי"ת עבד כבודו הרבה עם בעלי תשובה. ספר יותר בבקשה-

עבודתי עם בעלי תשובה החלה עוד לפני הקמת ארגון אזמרך בלאמים. בשנת תש"ס (3 שנים לפני הקמת ארגון אזמרך בלאמים) נמניתי על קבוצת אנשים שהקימה בית מדרש לבעלי תשובה וע"י לימוד בחברותא קרבנו רבים לתשובה. במסגרת העבודה והלימוד עם בעלי תשובה שמתי לב שנושא ההשקפה צריך הרבה חיזוק והעדר השקפה מוצקה ביסודות היהדות יוצר בלבול ותסכול אצל בעלי תשובה רבים בתחילת דרכם בכלל ואחרי שמקימים בית בפרט. כתבי מרן הגה"ק מסאטמאר זיע"א מלבד מה שמלאים בהשקפה מוצקה וברורה אודות הציונות ואביזרייהו מלאים על גדותיהם ביסודות רבים הנוגעים לעיקרי האמונה והם היו לי לעזר רב גם בקירוב רחוקים להבנה בסיסית של מהות היהדות וההבדל היסודי שבין מבט של תורה על העולם לבין מבט גשמי של עיני בשר על העולם


האם שמע כבודו פעם ממוסד 'נטרונא'? -

על נטרונא שמעתי בעקבות פניה של אחד מעסקני הארגון אלינו הרב ירמיה כהן שליט"א, בעקבות הפניה נוצר בינינו שיתוף פעולה ואף נסתייעתי על ידו בהשגת הספר החשוב "קול יעקב" לרבי יעקב טייטלבוים זצ"ל (תלמיד מרן המהר"ם אריק זצ"ל) אותו שלח לי מחו"ל לארה"ק.

אגב, ממש לאחרונה פנה אלינו אחד מחסידי סאטמאר בחו"ל באשר לעזרה לקרוב משפחתו שנסחף אחרי הדעות הכוזבות של ה"מזרחי". הוא הופנה אלינו ע"י אנשי "נטרונא" כך שהנה עוד דוגמא לשיתוף פעולה בינינו ב"ה.

המשך יבוא אי"ה

קרעפטיג
שר האלף
תגובות: 1056
זיך איינגעשריבען אום: מאנטאג יולי 07, 2008 9:32 am

תגובהדורך קרעפטיג » מיטוואך נובעמבער 26, 2014 11:09 am

שקויעך בנצי.
די לעצטע שורה איז גאר קאמיש.


צוריק צו “היימישע קרעטשמע”

ווער איז אונליין

באנוצערס וואס דרייען זיך דא: א גוטן, א מחי', בשבילי נברא, קיטשי און 37 געסט